zaloguj się
Dostępność

 
Strona główna » Aktualności

Senat Jacek Bury odchodzi z klubu Koalicji Obywatelskiej

12:12, 18.01.2021;   autor: akune;   źródło: PAP

– Polska 2050 dzięki mojej osobie uzyskuje sprawczość w Senacie; chcemy z Szymonem Hołownią poprawić jakość życia politycznego – powiedział w poniedziałek senator Jacek Bury, który będzie reprezentował w Senacie Ruch Polska 2050. Przekazał, że złożył oświadczenie o opuszczenie senackiego klubu KO.


Podziel się:   Więcej

Bury poinformował podczas konferencji prasowej w Senacie, że wyszedł z klubu KO. – Dzisiaj złożyłem stosowne oświadczenia i pisma do władz klubu – powiedział Bury. Zaznaczył jednocześnie, że pozostanie senatorem bezpartyjnym. – Prodemokratyczna większość w Senacie jest niezagrożona – ocenił Bury.

– Polska 2050 dzięki mojej osobie uzyskuje sprawczość w Senacie, a ja dołączam do nich w ramach ścisłej współpracy. Mamy zbieżne wartości zasady, którymi kierujemy się w polityce. Mam nadzieję, że ta współpraca będzie owocna, będzie służyła Polsce i wszystkim obywatelom – podkreślił senator.

Bury zapowiedział, że „będzie głosował za demokracją, praworządnością, za uczciwymi i dobrymi rozwiązaniami dla Polski". – Wraz z Ruchem Polska 2050 chcę przekonać, że zmiana na lepsze jest możliwa – dodał.
Senator Bury był pytany w czym ruch Szymona Hołowni jest lepszy od Koalicji Obywatelskiej. – Dla mnie przede wszystkim jest różnica jakościowa, cieszę się, że z Szymonem możemy podejmować konstruktywną pracę w kierunku poprawiania Polski i nie boimy się podejmowania trudnych tematów i wyzwań, chcemy poprawić jakość życia politycznego – zaznaczył Bury.

Ocenił jednocześnie, że w klubie KO w Senacie atmosfera jest dobra i wspaniale się pracowało. – Natomiast mam wrażenie, że liderzy PO chcą trwać, to jest ich głównym celem. Moim celem nie jest bycie w parlamencie przez następne trzy lata (...) interesuje mnie praca, nie trwanie i siedzenie na stołku parlamentarzysty, które nic nie wnosi – powiedział Bury.

Kalendarz transmisji

PnWtŚrCzPtSoNd
 1 2 3 4 5 6 7
 8 9 10 11 12 13 14
 15 16 17 18 19 20 21
 22 23 24 25 26 27 28
 29 30 31    
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych