zaloguj się
Dostępność

 
Strona główna » Aktualności

Senat zajmie się mi.in. zmianą przepisów o liczeniu PKB

10:22, 02.06.2020;   autor: akune;   źródło: PAP

Senat we wtorek wznowił obrady. Senatorowie zajmą się zmianami przepisów o liczeniu PKB w regionach, nowelą ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznym i od osób prawnych, a także uchwałą w sprawie roli mediów publicznych w wyborach prezydenckich.


Podziel się:   Więcej

Senatorowie zajmą się zmianami w ustawie, które dotyczą przepisów o sposobie obliczania wartości rocznego produktu krajowego brutto; dostosowują one sposób obliczania średniej wartości PKB na jednego mieszkańca do statystycznego podziału terytorialnego kraju.


Rząd przyjął projekt noweli ustawy o sposobie obliczania wartości rocznego PKB

Izba będzie także zajmowała się nowelizacją ustaw o podatku dochodowym od osób fizycznych oraz o podatku dochodowym od osób prawnych, która dostosowuje przepisy do obecnie obowiązującej Polskiej Klasyfikacji Wyrobów i Usług.

Senat rozpatrzy także nowelizację ustawy o drogach publicznych zakładającą m.in. oparcie poboru opłat o pozycjonowanie satelitarne i wykorzystanie darmowej aplikacji mobilnej do uiszczania opłaty.

Senatorowie mają podjąć uchwałę w sprawie roli mediów publicznych w wyborach prezydenckich. Senat wzywa w niej Krajową Radę Radiofonii i Telewizji, Radę Mediów Narodowych, kierownictwo Telewizji Polskiej i Polskiego Radia do zapewnienia pełnego obiektywizmu, równości i rzetelności w prezentowaniu kandydatów w wyborach.

W porządku obrad są tez zmiany w Regulaminie Senatu, które przewidują m.in. zmianę procedury wyboru i odwołania marszałka i wicemarszałków Senatu, a także umożliwiają prowadzenie posiedzeń, komisji i prezydium w trybie zdalnym w wypadku wprowadzenia w Polsce stanów: nadzwyczajnego, zagrożenia epidemicznego lub epidemii.


„Nie ma jasności dotyczących znoszenia kolejnych obostrzeń”. Senacka komisja o działaniach w walce z epidemią


Senat przyjął ustawę wraz z poprawkami dot. wyborów prezydenckich 2020

Kalendarz transmisji

PnWtŚrCzPtSoNd
   1 2 3 4 5
 6 7 8 9 10 11 12
 13 14 15 16 17 18 19
 20 21 22 23 24 25 26
 27 28 29 30 31  
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych