zaloguj się
Dostępność

 
Strona główna » Aktualności

Senator Majer: poddałem się autokwarantannie, czekam na test

19:40, 03.08.2020;   autor: msies;   źródło: PAP

Senator Ryszard Majer (PiS), który miał kontakt z zakażonym koronawirusem Janem Filipem Libickim, powiedział, że poddał się kwarantannie i czeka na wymaz. Dodał, że nie ma objawów choroby.


Podziel się:   Więcej

W sobotę Libicki (KP-PSL) poinformował, że jest zakażony koronawirusem. Dwa dni wcześniej uczestniczył w posiedzeniu senackiej komisji rodziny, na którym był także Majer.

– Kiedy dowiedziałem się w sobotę wieczorem, że senator Libicki jest zakażony, poddałem się autokwarantannie – powiedział Majer, zaznaczając, że pracował kiedyś w inspekcji sanitarnej.

– Dzisiaj poinformowałem moją lokalną inspekcję sanitarną. Jestem umówiony na wymaz - dodał senator. Poinformował, że zgodnie z algorytmem sanepid ma pobrać od niego wymaz siódmego dnia od kontaktu z osoba zakażoną.

– Na razie nie mam żadnych objawów - powiedział senator. Zaznaczył, że wie, że także inni senatorowie podjęli podobne kroki i w odosobnieniu czekają na pobranie próbki.

Libicki poinformował w sobotę wieczorem, że jest zakażony SARS-CoV-19. Zapowiedział, że powiadomi sanepid o wszystkich osobach, z którymi w ostatnim czasie miał bezpośredni kontakt.


Marszałek Senatu Tomasz Grodzki poinformował w niedzielę, że z powodu infekcji Libickiego zaplanowane na przyszły tydzień posiedzenie Senatu (4-7 sierpnia) zostało przesunięte na 11-13 sierpnia. W poniedziałek marszałek zapowiedział, że prawdopodobnie w środę senatorowie będą mogli poddać się badaniu na koronawirusa.

W poniedziałek o swojej kwarantannie i teście, który ma zostać przeprowadzony w środę, poinformował senator niezrzeszony Krzysztof Kwiatkowski. Senator Artur Dunin (KO) poinformował, że jest zakażony. Jak powiedział PAP, czuje się dobrze, chociaż ma gorączkę.

Na 6 sierpnia marszałek Sejmu Elżbieta Witek zwołała Zgromadzenie Narodowe, które ma się zebrać w Sejmie. Przed Zgromadzeniem Andrzej Duda ma złożyć przysięgę, obejmując urząd prezydenta na drugą kadencję. Jak mówił Grodzki, senatorowie, którzy będą na kwarantannie, nie wezmą udziału w posiedzeniu. Niektórzy z senatorów już wcześniej deklarowali, że nie planują być na Zgromadzeniu Narodowym.

Kalendarz transmisji

Wrzesień 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
  1 2 3 4 5 6
 7 8 9 10 11 12 13
 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27
 28 29 30    
19-09-2020
brak zaplanowanych transmisji
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych