zaloguj się
Dostępność
 
Strona główna » Aktualności

Soloch o naradzie w BBN: Jest spotkaniem cyklicznym

18:26, 19.05.2022;   autor: kawi;   źródło: IAR

Wieczorem odbędzie się narada prezydenta z członkami rządu. Spotkanie zaplanowano na 20.00 w siedzibie Biura Bezpieczeństwa Narodowego.


Podziel się:   Więcej

Szef BBN minister Paweł Soloch powiedział Informacyjnej Agencji Radiowej, że narada jest spotkaniem cyklicznym i będzie poświęcona przede wszystkim wojnie na Ukrainie i zabiegom, jakie może podejmować Polska, żeby pomóc sąsiadowi.

- Wiadomo toczy się tam wojna, więc ten wymiar militarny jest najważniejszy, ale przecież, również, jest chociażby kwestia kandydatury Ukrainy do UE. Jest też kwestia udzielania wsparcia Ukrainie w zakresie uzyskiwania pomocy w każdym możliwym wymiarze. Nie tylko wojskowym. Chociaż wiadomo, że na toczoną tam wojnę ten wymiar jest niezwykle istotny - mówił Soloch.

W naradzie w Biurze Bezpieczeństwa Narodowego wezmą udział między innymi premier Mateusz Morawiecki, ministrowie resortów siłowych oraz szefowie służb i dowódcy wojskowi.

Oprócz sprawy wojny na Ukrainie prezydent Andrzej Duda omówi z uczestnikami spotkania także kwestie zbliżającego się szczytu NATO w Madrycie. W tym kontekście poruszony zostanie wątek wejścia w struktury Paktu Północnoatlantyckiego Szwecji i Finlandii. Oba te kraje zdecydowały niedawno, że ze względu na agresywną politykę Rosji nie chcą już być krajami neutralnymi i opowiadają się za integracją z NATO.

Müller: Spotkanie w BBN poświęcone będzie sytuacji na terenie Ukrainy