zaloguj się
Dostępność

 
Strona główna » Aktualności

Spotkanie klubu Koalicji Obywatelskiej. Rozmowy m.in. o terminie wyboru nowego przewodniczącego

15:40, 15.09.2020;   autor: msies;   źródło: PAP

Klub parlamentarny Koalicji Obywatelskiej zebrał się we wtorek po południu w Warszawie. Parlamentarzyści najprawdopodobniej zdecydują, kiedy wybiorą nowego przewodniczącego w miejsce Borysa Budki.


Podziel się:   Więcej

W posiedzeniu poza Budką bierze udział m.in. marszałek Senatu Tomasz Grodzki i wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska. Parlamentarzyści KO zebrali się w Reducie Banku Polskiego przy ul. Bielańskiej w Warszawie.

Przed rozpoczęciem obrad politycy KO nie chcieli się wypowiadać. Cezary Tomczyk, wskazywany przez niektórych posłów jako najpoważniejszy kandydat na nowego szefa klubu powiedział jedynie, że jednym z tematów obrad będzie wtorkowa decyzja Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w sprawie wyborów 10 maja.

Członkowie zarządu PO, który zebrał się także we wtorek przed południem, informowali, że tematem obrad będą plany legislacyjne klubu na najbliższe tygodnie, w tym m.in. nowelizacja ustawy o ochronie zwierząt, zgłoszona przez PiS.

Podczas obrad lider PO Borys Budka najprawdopodobniej poinformuje, że zamierza złożyć rezygnację z funkcji szefa klubu KO i wyznaczony zostanie termin posiedzenia klubu, który wybierze nowego przewodniczącego. Budka potwierdził rano w TVN24, że zamierza ustąpić z funkcji przewodniczącego klubu. Chciałby - jak deklarował - skupić się na „pracy w terenie”. – Dzisiaj ustalimy datę wyborów i na pewno ta funkcja (przewodniczącego Platformy Obywatelskiej i Klubu Parlamentarnego KO – red.) będzie rozdzielona - zapewnił Budka.

We wtorek klub KO dokona też zmian w regulaminie, m.in. zwiększy reprezentację Senatu w kolegium klubu.

Senatorowie KO rozpoczęli procedurę wyboru szefa klubu

Kalendarz transmisji

PnWtŚrCzPtSoNd
      1 2
 3 4 5 6 7 8 9
 10 11 12 13 14 15 16
 17 18 19 20 21 22 23
 24 25 26 27 28 29 30
 31      
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych