zaloguj się
Dostępność
 
Strona główna » Aktualności

Spotkanie marszałek Sejmu z klubami ws. pandemii COVID-19

12:10, 24.11.2021;   autor: msies;   źródło: IAR

W południe rozpoczęło się spotkanie marszałek Sejmu Elżbiety Witek z przedstawicieli klubów i kół parlamentarnych w sprawie sytuacji epidemicznej w Polsce.


Podziel się:   Więcej

Marszałek zaprosiła szefów klubów i kół parlamentarnych na zaplanowaną na środę rozmowę w sprawie wyjścia ponad podziałami z projektem ustawy dotyczącym możliwości weryfikacji szczepień pracowników. Jak mówiła, jeżeli na środowym spotkaniu kluby i koła parlamentarne wyrażą zgodę i wolę współpracy, powinien powstać międzyklubowy zespół, który wypracuje założenia ustawy.

Na spotkanie przybyli: z PiS były marszałek Sejmu Marek Kuchciński oraz wicemarszałek Senatu Marek Pęk, z Koalicji Obywatelskiej przewodniczący klubu Borys Budka i Beata Małecka-Libera, z Lewicy szef klubu Krzysztof Gawkowski i senator Wojciech Konieczny, z PSL Władysław Kosiniak-Kamysz i Jacek Protasiewicz, z Konfederacji Janusz Korwin-Mikke, z Polski 2050 Szymon Hołownia i Hanna Gill-Piątek, z Porozumienia Magdalena Sroka i Michał Wypij, z Kukiz'15 - Jarosław Sachajko, a z Polskich Spraw - Andrzej Sośnierz.

W tle spotkania jest poselski projekt, który w ubiegłym tygodniu zapowiedział poseł Prawa i Sprawiedliwości, wiceszef komisji zdrowia Czesław Hoc. Pozwalałby on pracodawcy na zweryfikowanie, czy pracownik jest zaszczepiony przeciwko COVID-19.

Udział w spotkaniu zapowiedzieli wszyscy przedstawiciele klubów i kół parlamentarnych.


Marszałek Sejmu zaprosiła szefów klubów na rozmowę ws. ponadpartyjnego projektu dot. weryfikacji szczepień

Kalendarz transmisji

PnWtŚrCzPtSoNd
   1 2 3 4 5
 6 7 8 9 10 11 12
 13 14 15 16 17 18 19
 20 21 22 23 24 25 26
 27 28     
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych