zaloguj się
Dostępność

 
Strona główna » Aktualności

Spotkanie „Młodzi w Pałacu” m.in. o funkcjonowaniu przyszłej Rady ds. Młodzieży

16:29, 28.01.2021;   autor: akune;   źródło: PAP, Twitter

Działania organizacji harcerskich na rzecz walki z pandemią i pomysły na funkcjonowanie przyszłej Rady ds. Młodzieży przy Prezydencie RP – były wśród tematów rozmowy prezydenckiego doradcy Łukasza Rzepeckiego z przedstawicielami związków harcerskich – poinformowała w czwartek kancelaria prezydenta.


Podziel się:   Więcej

W ramach cyklu rozmów „Młodzi w Pałacu” prezydencki doradca spotkał się z przedstawicielami: Związku Harcerstwa Polskiego, Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej, Stowarzyszenia Harcerstwa Katolickiego „Zawisza” Federacji Skautingu Europejskiego, Niezależnego Kręgu Instruktorów Harcerskich „Leśna Szkółka" im. Henryka Wieczorkiewicza, Royal Rangers Polska oraz Skautów Króla.

Wśród tematów rozmowy – podała w komunikacie prezydencka kancelaria – znalazły się m.in. współczesne problemy młodych instruktorów na rynku pracy oraz harcerski program „Całym życiem”, mający za zadanie skupić społeczność wszystkich członków ruchu harcerskiego i skautowego w Polsce.

Jak podkreślono, „program jest nową formą wsparcia dla organizacji harcerskich, będących ważnym partnerem państwa w działaniach na rzecz rozwoju i wychowywania młodych ludzi”.

Spotkanie dotyczyło ponadto działań organizacji harcerskich na rzecz walki z pandemią. „Debatowano (...) o doskonale funkcjonującym pogotowiu harcerskim, które m.in. włączyło się w inicjatywę szycia maseczek dla szpitali podczas epidemii czy realizację zakupów dla osób starszych” – podała KPRP.


Prezydent Duda powoła radę ds. ochrony zdrowia
Podczas czwartkowego spotkania podjęto również temat pomysłów na funkcjonowanie przyszłej Rady ds. Młodzieży przy Prezydencie RP.

O planach powołania rady zajmującej się sprawami młodzieży poinformował kilka tygodni temu wiceszef Kancelarii Prezydenta RP Piotr Ćwik.

Zapowiedział wówczas powołanie przez prezydenta Andrzeja Dudę kilku rad, złożonych z ekspertów, zajmujących się różną tematyką; mówił o radach, które zajmą się ochroną zdrowia, ochroną środowiska czy sprawami młodzieży.

Ćwik przypomniał wówczas, że poprzednia Narodowa Rada Rozwoju zakończyła funkcjonowanie wraz z końcem pierwszej kadencji prezydenta.

– Poprzednia Narodowa Rada Rozwoju funkcjonowała w formule poszczególnych sekcji i na czele tej Narodowej Rady stał sekretarz, który kierował pracami całości – powiedział prezydencki minister.

Jak wyjaśnił, obecnie kształt Rady zostanie „trochę przeformułowany", powstanie kilka „mniejszych, bardziej mobilnych ciał”, które będą w sposób ekspercki doradzały prezydentowi oraz przygotowywały propozycje zmian legislacyjnych w poszczególnych obszarach.


„Młodzi w Pałacu”. Wideokonferencja z udziałem prezydenckich doradców
W grudniu ub.r. powołana została Rada ds. Rolnictwa i Obszarów Wiejskich przy Prezydencie RP.

W ramach cyklu „Młodzi w Pałacu” odbywają się spotkania organizowane przez KPRP poświęcone tematyce młodych ludzi.


Rada ds. Rolnictwa omówi Plan Strategiczny dla Wspólnej Polityki Rolnej