zaloguj się
Dostępność
 
Strona główna » Aktualności

Spotkanie pierwszej damy z podopiecznymi Stowarzyszenia „Sprawne Smoki”

20:59, 08.12.2022;   autor: akune;   źródło: KPRP

Stowarzyszenie na Rzecz Sprawności Dzieci i Młodzieży zostało powołane do życia w Gorlicach w styczniu 2009 r. przez grupę rodziców dzieci z niepełnosprawnościami, rehabilitantów i przyjaciół. W czwartek „Sprawne Smoki” odwiedziły Warszawę, gdzie w Pałacu Prezydenckim spotkały się z pierwszą damą Agatą Kornhauser-Dudą.


Podziel się:   Więcej

Agata Kornhauser-Duda opowiedziała swoim gościom o siedzibie głowy państwa, która prócz funkcji użytkowej i reprezentacyjnej jest ważnym zabytkiem historycznym.

Spotkanie rozpoczęło się w Sali Kolumnowej, w której odbywają się najważniejsze wydarzenia.

Jeszcze środowego wieczoru pierwsza dama gościła w niej panie ambasador i współmałżonków szefów misji dyplomatycznych akredytowanych w Polsce.

Następnie przy wspólnym posiłku dzieci opowiadały o swoich pasjach i zainteresowaniach, nauce, prezentach od św. Mikołaja czy trwającym mundialu.

Wielu podopiecznych należy do Akademii Sportowej „Sprawne Smoki”, dzięki której mogą rozwijać swoje zdolności sportowe, budować pewność siebie i przełamywać bariery. Zawodnicy startują w turniejach, a zdobywane medale i puchary utwierdzają ich w przekonaniu, że mogą i zasługują na więcej.


Akcja „Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę” ze wsparciem pierwszej damy
Stowarzyszenie obejmuje wielostronną opieką rodziny wychowujące dzieci i młodzież z niepełnosprawnościami fizycznymi i sprzężonymi.

Obecnie wspiera 45 osób i prowadzi grupę sportową.


Pierwsza dama odwiedziła Międzynarodowy Kiermasz Dobroczynny SHOM
Pierwsza dama rozmawiała z opiekunami i rodzicami dzieci o projektach rehabilitacji osób niepełnosprawnych i turnusach dla całych rodzin połączonych z poznawaniem różnych metod rehabilitacyjnych i integracji podopiecznych.

Organizacja przygotowuje też festyny, ogniska dla dzieci, szkolenia dla rodziców, wyjazdy studyjne.

W Pałacu mówiono o wsparciu systemowym dorosłych osób z niepełnosprawnościami oraz możliwościach podejmowania przez nie pracy zawodowej.


Choinka w Pałacu Prezydenckim ozdobiona przez młodych artystów

Kalendarz transmisji

PnWtŚrCzPtSoNd
   1 2 3 4 5
 6 7 8 9 10 11 12
 13 14 15 16 17 18 19
 20 21 22 23 24 25 26
 27 28     
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych