zaloguj się
Dostępność

 
Strona główna » Aktualności

Spotkanie pierwszej damy z prof. Jerzym Woy-Wojciechowskim

20:57, 22.04.2021;   autor: akune;   źródło: KPRP, Twitter

Pierwsza dama Agata Kornhauser-Duda spotkała się w czwartek z prof. Jerzym Woy-Wojciechowskim, wieloletnim prezesem Polskiego Towarzystwa Lekarskiego. Tematem rozmowy była działalność stowarzyszenia i dokonania polskiego środowiska medycznego.


Podziel się:   Więcej

Polskie Towarzystwo Lekarskie jest medycznym, interdyscyplinarnym stowarzyszeniem, którego głównym zadaniem jest kształcenie ustawiczne lekarzy. Z inicjatywy organizacji każdego oku dziesięciu lekarzy z Polski i spoza kraju otrzymuje medal Gloria Medicinae za ofiarną pracę na rzecz innych.

Pierwsza dama już po raz piąty objęła Patronatem Honorowym uroczystość wręczenia wyróżnień, które z uwagi na wybuch pandemii w 2020 r. i konieczność odwołania gali, w tym roku zostaną wręczone dwudziestu wybitnym medykom.

Spotkanie w Pałacu Prezydenckim dotyczyło dokonań polskiego środowiska medycznego oraz pracy lekarzy w czasie pandemii Covid-19. Rozmawiano również o działalności Polskiego Towarzystwa Lekarskiego, które dąży do integracji lekarzy medycyny ogólnej, rodzinnej i specjalistów różnych gałęzi medycyny, ułatwiając lekarzom kontakt z wysokiej rangi Światowy Dzień Świadomości Autyzmu specjalistami.


Dzień Sołtysa. Pierwsza dama podziękowała lokalnym liderom za ich pracę
Rocznie organizowanych jest kilkadziesiąt spotkań naukowych, edukacyjnych, konferencji i kongresów na szczeblu regionalnym i krajowym.

Towarzystwo jest inicjatorem Światowych Kongresów Polonii Medycznej, współpracuje z Naczelną Radą Lekarską, a także z innymi organizacjami i towarzystwami medycznymi oraz polskimi towarzystwami lekarskimi działającymi za granicą.

Organizacja zajmuje się również działalnością społeczną. Dzięki niej powstał w Warszawie Dom Lekarza Seniora, dla 116 lekarzy emerytów.Pierwsza dama czyta pensjonariuszom Domu Pomocy Społecznej
Prof. Jerzy Woy-Wojciechowski obecnie pełni funkcję Prezesa Honorowego Polskiego Towarzystwa Lekarskiego. Specjalizował się w dziedzinie ortopedii i medycyny nuklearnej. Pracował m.in. w Centralnym Szpitalu Klinicznym MSWiA.

Przez wiele lat kierował Zakładem Izotopów, a następnie Zakładem Medycyny Nuklearnej Akademii Medycznej w Warszawie. Jest również pianistą i kompozytorem wielu znanych piosenek oraz muzyki do kilkunastu filmów krótkometrażowych i telewizyjnych.


„Obiady dla Bohaterów podczas epidemii”. Spotkanie pary prezydenckiej z organizatorami akcji

Kalendarz transmisji

PnWtŚrCzPtSoNd
      1 2
 3 4 5 6 7 8 9
 10 11 12 13 14 15 16
 17 18 19 20 21 22 23
 24 25 26 27 28 29 30
 31      
14-05-2021
brak zaplanowanych transmisji
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych