zaloguj się
Dostępność

 
Strona główna » Aktualności

Spotkanie pierwszej damy z przewodniczącą Stowarzyszenia Współmałżonków Szefów Misji Dyplomatycznych

21:22, 10.06.2021;   autor: akune;   źródło: KPRP, Twitter

Pierwsza dama Agata Kornhauser-Duda gościła w czwartek Nadine Schmit, małżonkę Ambasadora Wielkiego Księstwa Luksemburga w Polsce, pełniącą funkcję przewodniczącej SHOM. Stowarzyszenie Współmałżonków Szefów Misji Dyplomatycznych (SHOM) co roku w okresie poprzedzającym Boże Narodzenie organizuje bazar charytatywny, a środki zebrane podczas wydarzenia trafiają do polskich organizacji non-profit.


Podziel się:   Więcej

Agata Kornhauser-Duda, która od początku pełnienia roli Pierwszej Damy wspiera ideę Międzynarodowego Kiermaszu Dobroczynnego SHOM zadeklarowała, że również w tym roku obejmie wydarzenie patronatem honorowym.

Wyraziła jednocześnie nadzieję, że XIII edycja bazaru odbędzie się w tradycyjnej formie spotkania wystawców reprezentujących kilkadziesiąt ambasad w Polsce z klientami.

Ze względu na wybuch pandemii ubiegłoroczne wydarzenie zostało przeniesione do sieci. Głównym celem inicjatywy jest zbiórka funduszy na rzecz najbardziej potrzebujących, którzy objęci są opieką różnych organizacji działających w Polsce.

Na stoiskach narodowych poszczególnych ambasad można nabyć produkty spożywcze, wyroby biżuteryjne i dekoracyjne oraz wiele innych pochodzących z najodleglejszych zakątków świata.


Pierwsza dama: Kiermasz SHOM pięknym przykładem międzynarodowej współpracy


Pierwsza Dama zaprasza na kiermasz charytatywny SHOM
Podczas spotkania w Pałacu Prezydenckim panie rozmawiały o organizacji tegorocznego kiermaszu SHOM, działalności charytatywnej i beneficjentach akcji, będącej sposobem na okazanie wdzięczności polskiej społeczności za gościnność i życzliwość.

Rozmowa dotyczyła między innymi potrzeb dzieci i młodzieży, również w kontekście pandemii, której skutki dotkliwie odczuli właśnie najmłodsi.

Pierwsza dama z myślą o nich, ale też o dorosłych, zainicjowała akcję UsłyszećDZIECI. Inicjatywa skierowana do rodziców, nauczycieli, wychowawców i opiekunów ma zachęcić dorosłych do towarzyszenia dzieciom w trudnym procesie wychodzenia z izolacji, jak również w radzeniu sobie z problemami, które czas pandemii spowodował lub wyostrzył.


Pierwsza dama zainicjowała cykl rozmów „Usłyszeć Dzieci”
Nadine Schmit mówiła o swoich doświadczeniach dobroczynnych w różnych krajach, w których jej Małżonek pełnił misje dyplomatyczne.

Stwierdziła też, że zależy jej na udziale w działalności charytatywnej na rzecz polskich organizacji, jak również na poznawaniu naszej historii, kultury i języka oraz odkrywaniu Polski.


Pierwsza dama rozmawiała o działalności charytatywnej z przewodniczącą SHOM