zaloguj się
Dostępność

 
Strona główna » Aktualności

Spotkanie pierwszej damy ze społecznością Stowarzyszenia „Nadzieja” w Tuchowie

17:11, 06.05.2021;   autor: akune;   źródło: KPRP, Twitter

Pierwsza dama Agata Kornhauser-Duda spotkała się w czwartek z rodzicami niepełnosprawnych dzieci, którzy w Tuchowie prowadzą działalność wspierającą osoby niepełnosprawne oraz ich opiekunów. O wspólnych zajęciach i aktywnościach mówili też wolontariusze: klerycy seminarium.


Podziel się:   Więcej

Członkowie Zarządu Stowarzyszenia Rodziców i Przyjaciół Osób Niepełnosprawnych „Nadzieja” podzielili się z małżonką prezydenta doświadczeniami z 25 lat działalności organizacji, mówili o zmieniającym się postrzeganiu osób niepełnosprawnych, ich aktywizacji oraz roli w społeczeństwie.

Powołane z inicjatywy Braci Redemptorystów oraz rodziców dzieci niepełnosprawnych stowarzyszenie organizuje swoim podopiecznym zajęcia w ramach Warsztatu Terapii Zajęciowej, zapewnia wyjazdy rehabilitacyjne, dba o integrację chorych z lokalną społecznością wspiera organizację leczenia oraz spędzanie czasu wolnego zarówno dzieci, jak i osób dorosłych z niepełnosprawnościami.

Podczas czwartkowego spotkania rozmawiano też o podjętych w czasie pandemii przedsięwzięciach oraz o inicjatywie budowy ośrodka opiekuńczo-mieszkalnego dla osób niepełnosprawnych.

Obecnie, na terenie przyszłego ośrodka, podopieczni mogą spędzać wspólnie czas na otwartej przestrzeni lub w budynku, a ich rodzice i opiekunowie wymienić się wiedzą, przeżyciami, emocjami oraz zwyczajnie odpocząć przy herbacie, poczytać, porozmawiać.


Pierwsza dama czyta pensjonariuszom Domu Pomocy Społecznej
W drugiej części zdalnego spotkania o udzielanym stowarzyszeniu wsparciu mówili wolontariusze: klerycy tuchowskiego seminarium.

– Tutaj liczy się serce i chęć bycia dla tych osób – mówili bracia, którzy do współpracy zapraszają również osoby świeckie. Wspólnie organizują podopiecznym zabawy, warsztaty, zajęcia artystyczne, uroczystości.

Małżonka prezydenta podziękowała za piękną posługę, otwartość i okazywaną potrzebującym życzliwość.„Obiady dla Bohaterów podczas epidemii”. Spotkanie pary prezydenckiej z organizatorami akcji