zaloguj się
Dostępność

 
Strona główna » Aktualności

Spotkanie premiera z przedstawicielami klubów parlamentarnych ws. szczepień

09:37, 26.01.2021;   autor: akune;   źródło: PAP, IAR, Twitter

W siedzibie Kancelarii Prezesa Rady Ministrów trwa spotkanie premiera Mateusza Morawieckiego z przedstawicielami klubów parlamentarnych i wszystkich sił politycznych w sprawie Narodowego Programu Szczepień przeciw COVID-19.


Podziel się:   Więcej

W poniedziałek zaprosił na nie szef Kancelarii, pełnomocnik rządu do spraw Narodowego Programu Szczepień Michał Dworczyk.

W spotkaniu uczestniczą między innymi: szef klubu PiS Ryszard Terlecki i szef sejmowej Komisji Zdrowia poseł Tomasz Latos, lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz i poseł Dariusz Klimczak, wiceprzewodnicząca Koalicyjnego Klubu Parlamentarnego Lewicy Marcelina Zawisza i Marek Rutka z sejmowej Komisji Zdrowia, senator Wojciech Konieczny z PPS. Koalicję Obywatelską reprezentuje szef klubu Cezary Tomczyk, a Konfederację poseł Grzegorz Braun.

Szef kancelarii premiera, pełnomocnik rządu ds. szczepień Michał Dworczyk zapraszając przedstawicieli wszystkich klubów parlamentarnych i sił politycznych podkreślił, że rząd jest otwarty na każdą rozmowę dotyczącą szczepień i przyjmie każdą dobrą merytoryczną radę.

– Rozmawiajmy o faktach, rozmawiajmy o rzeczywistych problemach, ale nie róbmy z tego eventów politycznych, nie straszmy Polaków, to jest apel do opozycji – proszę was nie straszcie Polaków, nie wciągajcie szczepień w bieżącą politykę. Mamy wiele innych tematów, w których możemy się spierać, nawet bardzo ostro, ale ten temat wyjmijmy poza nawias politycznego sporu – mówił do opozycji w poniedziałek szef KPRM.


Dworczyk: Zapraszamy przedstawicieli opozycji na wtorek na dyskusję nt. szczepień


Szef KPRM: Jeśli będzie konieczność, będziemy modyfikowali harmonogram szczepień

Kalendarz transmisji

Kwiecień 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
    1 2 3 4
 5 6 7 8 9 10 11
 12 13 14 15 16 17 18
 19 20 21 22 23 24 25
 26 27 28 29 30  
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych