zaloguj się
Dostępność
 
Strona główna » Aktualności

Spotkanie prezydenta Dudy z prezydentem Francji i premierem Macedonii Północnej

13:42, 14.06.2021;   autor: akune;   źródło: IAR, PAP, Twitter

Prezydenci Polski i Francji Andrzej Duda i Emmanuel Macron spotkali się w kwaterze głównej NATO w Brukseli. Do krótkiej rozmowy doszło przed rozpoczynającym się w poniedziałek szczytem Sojuszu, w którym obaj politycy biorą udział.


Podziel się:   Więcej

Polskę na szczycie reprezentuje prezydent Andrzej Duda, któremu towarzyszy minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak.

Strona polska spodziewa się po brukselskim szczycie deklaracji w sprawie przyjęcia na kolejnym, przyszłorocznym spotkaniu przywódców państw NATO nowej koncepcji strategicznej, a także potwierdzenia utrzymania obecności wojskowej USA w Europie.

Przed obradami prezydent powiedział, że projekt deklaracji końcowej „zawiera kilka bardzo ważnych dla Polski stwierdzeń”. - Mam nadzieję, że zostanie zaakceptowany przez przywódców państw i rządów w takiej postaci, w jakiej został wynegocjowany - podkreślił.

Prezydent wyraził oczekiwanie, że szczyt potwierdzi działania na rzecz bezpieczeństwa na wschodniej flance.


W Brukseli rozpoczyna się szczyt NATO. Wśród tematów odpowiedź na działania Rosji i ChinSzczyt NATO. Oczekiwania strony polskiej
Przed rozpoczęciem szczytu NATO w Brukseli prezydent Andrzej Duda odbył także spotkanie z premierem Macedonii Północnej – najmłodszego sojuszniczego państwa – Zoranem Zaewem.Inicjatywa NATO 2030. Szczyt przywódców krajów Sojuszu

Kalendarz transmisji

PnWtŚrCzPtSoNd
   1 2 3 4 5
 6 7 8 9 10 11 12
 13 14 15 16 17 18 19
 20 21 22 23 24 25 26
 27 28     
05-02-2023
brak zaplanowanych transmisji
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych