zaloguj się
Dostępność
 
Strona główna » Aktualności

Spotkanie prezydenta z KRRiT i dyrektorami ośrodków regionalnych

10:59, 27.02.2020;   autor: msies;   źródło: IAR

Prezydent Andrzej Duda spotkał się dziś w Warszawie z członkami Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji oraz dyrektorami regionalnych ośrodków mediów publicznych. Tematem rozmowy będą rekompensaty dla Polskiego Radia i TVP. Na decyzję prezydenta czeka nowelizacja ustaw abonamentowej oraz o radiofonii i telewizji.


Podziel się:   Więcej

Zmiany przegłosowane w połowie lutego przez Sejm zakładają przyznanie mediom publicznym obligacji Skarbu Państwa o łącznej wartości miliarda 950 mln złotych. To rekompensata za nieuzyskane środki z abonamentu radiowo-telewizyjnego z tytułu zwolnienia z opłaty uprawnionych do tego osób.

Rzecznik prezydenta Błażej Spychalski wyjaśnił, że spotkanie Andrzeja Dudy z Krajową Radą Radiofonii i Telewizji ma mieć charakter konsultacyjny. – Pan prezydent w przypadku ustaw, które trafiają na jego biurko często spotyka się z ekspertami, często debatuje z różnymi środowiskami - mówił minister Spychalski.

Rekompensacie dla mediów publicznych sprzeciwia się opozycja, chcąc przeznaczenia tych środków na onkologię. Wzywa też prezydenta do zawetowania nowelizacji.

Senacka debata nad nowelą ustaw o rtv i opłatach abonamentowych


We wtorek przewodniczący Krajowej Rady Witold Kołodziejski mówił w Programie 1 Polskiego Radia, że to argument niegodziwy. – Można nie lubić mediów publicznych, można uważać, że takie pieniądze w budżecie nie powinny być przeznaczane na telewizję i radio, ale nie można używać takiego argumentu. Przecież każdy z nas jest w jakiś sposób dotknięty tą chorobą – albo się stykał bezpośrednio, albo pośrednio przez rodzinę, czy bliskich. Takie akurat argumenty są naprawdę argumentami nikczemnymi. Oczywiście można by się spytać, dlaczego jakichkolwiek innych pieniędzy nie można wziąć z budżetu, przecież wydajemy na wszystko w budżecie i przesunąć na onkologię. Z tego, co wiem, to rząd to robi właśnie, więc te argumenty o chorobie naprawdę są kompletnie poniżej pasa – zaznaczył Witold Kołodziejski.

Przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji zauważył, że w krajach europejskich wpływy z abonamentu są wyższe niż w Polsce. Jak ocenił, trzeba zmienić ustawę abonamentową i naprawić system finansowania mediów publicznych.

Prezydent w czwartek spotka się z KRRiT ws. noweli dot. rekompensaty dla TVP i PR

Kalendarz transmisji

Październik 2022
PnWtŚrCzPtSoNd
      1 2
 3 4 5 6 7 8 9
 10 11 12 13 14 15 16
 17 18 19 20 21 22 23
 24 25 26 27 28 29 30
 31      
01-10-2022
brak zaplanowanych transmisji
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych