zaloguj się
Dostępność
 
Strona główna » Aktualności

Sroka: Dopóki jesteśmy w rządzie, nie będziemy głosowali za odwołaniem naszych ministrów

08:59, 21.07.2021;   autor: kawi;   źródło: PAP

Dopóki jesteśmy w rządzie, nie będziemy głosowali za odwołaniem naszych ministrów - powiedziała rzeczniczka prasowa Porozumienia Magdalena Sroka pytana jak ugrupowanie zachowa się podczas głosowania nad wotum nieufności dla ministra Przemysława Czarnka.


Podziel się:   Więcej

W środę w porannym wywiadzie telewizyjnym zaznaczyła, że ona sama ma wiele zastrzeżeń do ministra edukacji i nauki, ale obowiązują umowy, które są między koalicjantami.

- Dopóki jesteśmy w rządzie, nie będziemy głosowali za odwołaniem naszych ministrów - zapewniła w TVN24.

Pytana w programie o głosowanie nad zmianami w ustawie medialnej, zaznaczyła, że Porozumienie poprze zmiany tylko, gdy przejdzie poprawka zgłoszona przez partię. Poprawka rozszerza krąg państw, z których podmioty gospodarcze mogę mieć większościowy udział w polskich mediach na kraje OECD, w tym Stany Zjednoczone.

Według niej jednak wydaje się - przynajmniej na tę chwilę - że ten projekt nie będzie procedowany. - Nie ma go ani w harmonogramie Sejmu, ani harmonogramie komisji - zwróciła uwagę rzeczniczka Porozumienia w porannej audycji.

Debata Sejmu nad wnioskiem posłów KO o wotum nieufności dla ministra edukacji i nauki Przemysława Czarnka została zaplanowana na środowy wieczór. We wtorek sejmowa komisja edukacji, nauki i młodzieży zaopiniowała ten wniosek negatywnie. Czarnek nie był obecny na tym posiedzeniu.

Sejmowa komisja negatywnie zaopiniowała wniosek o wotum nieufności wobec ministra Czarnka

Kalendarz transmisji

PnWtŚrCzPtSoNd
   1 2 3 4 5
 6 7 8 9 10 11 12
 13 14 15 16 17 18 19
 20 21 22 23 24 25 26
 27 28     
05-02-2023
brak zaplanowanych transmisji
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych