zaloguj się
Dostępność

 
Strona główna » Aktualności

Start Andrzeja Dudy w wyborach prezydenckich – „prawdopodobieństwo bardzo wysokie”

12:01, 21.10.2019;   autor: msies;   źródło: TVP Info

– Prawdopodobieństwo, że Andrzej Duda będzie ponownie ubiegał się o urząd prezydenta można już dziś określić jako bardzo wysokie – powiedział wiceszef Kancelarii Prezydenta RP Paweł Mucha w „Kwadransie politycznym” w TVP1.


Podziel się:   Więcej

Prezydent Duda jest naturalnym kandydatem dla wielu Polaków. W swoich ostatnich wypowiedziach podkreśla, że jest w pełni sił i, jak na pełniony urząd, jest osobą stosunkowo młodą – uważa Paweł Mucha.

- Po załatwieniu spraw związanych z konstytuowaniem się większości, najpewniej wejdziemy w okres intensywnej kampanii wyborczej i wtedy należy spodziewać się oficjalnej wypowiedzi prezydenta, której treści już dziś można się domyślać.

Zdaniem prezydenckiego ministra również Polacy zachęcają do ponownego kandydowania. – Słyszę to od Pomorza po Podkarpacie. Prezydent zapowiedział, że odwiedzi wszystkie powiaty. Do wypełnienia tego zobowiązania brakuje nam tylko dwóch czy trzech. To jest ten bezpośredni kontakt z ludźmi. Stąd biorą się społeczne inicjatywy i określony kierunek działań prezydenta Dudy, który wielokrotnie powtarzał, że jego główną ambicją jest to, by Polakom żyło się lepiej. Niestety mieliśmy i takich polityków, którzy przez wiele lat mówili, że nie ma takich możliwości, że realizacja programów społecznych jest niemożliwa. Dzisiaj mamy sytuację taką, że polska gospodarka rozwija się jako jedna z najbardziej dynamicznych w Europie i na świecie.

„Nie wykluczamy żadnych scenariuszy, jeżeli chodzi o korekty w zakresie funkcjonowania rządu”
 
 
 
...
 
– Z jednej strony ogromny sukces gospodarczy, z drugiej mamy programy socjalne, wsparcie rodziny na poziomie 4 proc. PKB w roku przyszłym. I to się nikomu do tej pory nie udało. I to jest sukces związany również z prezydentem, bo nie byłoby tych zmian, gdyby nie współdziałanie prezydenta.

Paweł Mucha uważa, że opozycja najpierw będzie zajęta rozliczeniem ewidentnie przegranych wyborów, dopiero potem będzie wyłoniona jakaś kandydatura. - Zwykle było wielu kandydatów, pewnie tak samo będzie i tym razem.

Powołanie nowego rządu przez prezydenta – najpóźniej 26 listopada

Kalendarz transmisji

Listopad 2019
PnWtŚrCzPtSoNd
     1 2 3
 4 5 6 7 8 9 10
 11 12 13 14 15 16 17
 18 19 20 21 22 23 24
 25 26 27 28 29 30 
17-11-2019
brak zaplanowanych transmisji
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych