zaloguj się
Dostępność

 
Strona główna » Aktualności

„Startupy w Pałacu_EKSPANSJA”. Spotkanie z udziałem prezydenta

08:15, 09.12.2019;   autor: akune;   źródło: KPRP

Prezydent Andrzej Duda weźmie w poniedziałek przed południem udział w spotkaniu pt. „Startupy w Pałacu_EKSPANSJA”, które odbędzie się w Pałacu Prezydenckim.


Podziel się:   Więcej

Tegoroczne wydarzenie pt. „Startupy w Pałacu_EKSPANSJA” dedykowane jest polskim innowacyjnym startupom, które stworzyły gotowy do wdrożenia produkt, usługę lub technologię oraz mają już pierwsze doświadczenia w ekspansji na rynki zagraniczne.

Nagrodą dla laureatów konkursu będzie udział w misji biznesowej, ufundowanej przez Polską Agencję Inwestycji i Handlu.

Wyróżnienie przyznane przez prezydenta RP jest uhonorowaniem przedsiębiorców, którzy w swoich działaniach wspierają innowacyjny rozwój gospodarczy Polski i stanowią wzór do przedsiębiorczości.


„Prezydent: Państwo powinno stwarzać dobre warunki do funkcjonowania„Startupy w Pałacu - Globalnie”. Specjalne paszporty dla 10 finalistów
Wsparcie innowacyjnych polskich firm

„Startupy w Pałacu” to projekt, który ma na celu wsparcie innowacyjnych polskich firm w poszukiwaniu możliwości rozwoju, w tym ewentualnych inwestorów, partnerów biznesowych i nowych rynków zbytu.

W ramach projektu organizowane są publiczne prezentacje najciekawszych inicjatyw biznesowych przed potencjalnymi inwestorami, szefami spółek skarbu państwa, przedstawicielami instytucji grantowych i organizacji typu venture capital, tzw. aniołami biznesu oraz ambasadorami zagranicznych państw.


„Prezydent: start-upy to istotna część innowacyjnej gospodarki
Poprzednie edycje

Dotychczas odbyły się cztery edycje projektu „Startupy w Pałacu” – pierwsza edycja we wrześniu 2016 r., „Startupy w Pałacu B2B” w marcu 2017 r., „Startupy w Pałacu_GLOBAL” w październiku 2017 r. oraz „Startupy w Pałacu_KOOPERACJA” w maju 2018 r.

Podczas dwóch pierwszych edycji projektu 20 polskich startupów mogło zaprezentować się przed Prezydentem RP i zaproszonymi gośćmi. Startupy otrzymały specjalne paszporty, które pozwoliły im wziąć udział w zagranicznych misjach gospodarczych Prezydenta RP. Dotychczas odbyło się 5 takich wyjazdów: do Szwajcarii, Szwecji, Izraela, Finlandii oraz Słowenii. Dodatkowo w efekcie ww. konferencji część startupów nawiązała relacje biznesowe z obecnymi na spotkaniach firmami.

Podczas III edycji projektu, która odbyła się w październiku 2017 r., swoje pomysły prezentowali przedstawiciele startupów gotowych do ekspansji globalnej. Zaproszonymi gośćmi byli aniołowie biznesu oraz fundusze venture capital z kraju i zagranicy, przedstawiciele największych przedsiębiorstw innowacyjnych z kraju oraz zagranicznych firm działających w Polsce, a także instytucje publiczne.

Podczas IV edycji „Startupów w Pałacu” odwrócone zostały role obowiązujące podczas tradycyjnego pitchu. Na scenie przedstawiciele pięciu polskich firm (prezesi i dyrektorzy odpowiedzialni za obszar B+R) zaprezentowali swoje dotychczasowe doświadczenia we współpracy ze startupami i wskazali perspektywy rozwoju przyszłych relacji biznesowych. Po spotkaniu odbył się mentoring pomiędzy grupą ponad 70 startupów i ok. 40 firm.

W ramach projektu organizowane są cyklicznie „Śniadania startupowe” oraz konferencje tematyczne.


Prezydent: jeśli mówimy o gospodarce innowacyjnej, to musimy inwestować w przemysł

Kalendarz transmisji

Styczeń 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
   1 2 3 4 5
 6 7 8 9 10 11 12
 13 14 15 16 17 18 19
 20 21 22 23 24 25 26
 27 28 29 30 31  
29-01-2020
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych