zaloguj się
Dostępność

 
Strona główna » Aktualności

Stypendyści „Solidarnej Szkoły” z wizytą u Agaty Kornhauser-Dudy

21:00, 10.12.2019;   autor: msies;   źródło: KPRP, PAP

12 szkół, które samodzielnie zebrały najwięcej pieniędzy na stypendia dla zdolnych uczniów z niezamożnych rodzin, nagrodzono we wtorek w pałacu w Wilanowie na VIII gali konkursu „Solidarna szkoła”. Przed uroczystością uczniowie z nagrodzonych szkół spotkali się w Pałacu Prezydenckim z pierwszą damą Agata Kornhauser-Dudą, która objęła konkurs patronatem honorowym.


Podziel się:   Więcej

Agata Kornhauser-Duda, rozmawiając z dziećmi i młodzieżą o wolontariacie i programach wsparcia osób potrzebujących zapewniała, że dobro powraca. Podzieliła się ze swoimi młodymi gośćmi własnymi doświadczeniami z działań dobroczynnych, opowiedziała o niedawnym udziale w Kiermaszu Charytatywnym SHOM i innych bożonarodzeniowych inicjatywach pomocowych.

W konkursie prowadzonym w ramach programu Stypendia św. Mikołaja wzięło udział 68 szkół, które - od 1 do 19 września 2019 r. - zebrały łącznie 248,3 tys. zł, czyli 17 tys. zł więcej niż przed rokiem - poinformowała podczas uroczystości koordynatorka programu Antonina Grządkowska.

– Dzięki temu wysiłkowi, którzy włożyliście, udało na się ufundować 201 stypendiów - powiedziała.

Młodzi pasjonaci polskiego folkloru w Pałacu Prezydenckim


Szkoły nagrodzono w czterech kategoriach. W kategorii szkoły podstawowe na terenach wiejskich i w miejscowościach do 20 tys. mieszkańców zwyciężył Zespół Placówek w Stadnickiej Woli (zebrał 14419 zł). Na drugim miejscu znalazł się Zespół Szkół Sportowych nr 2 im. Tadeusza Kościuszki w Ustrzykach Dolnych, a na trzecim - Szkoła Podstawowa nr 1 im. Jana Kilińskiego w Trzemesznie.

W kategorii szkół ponadpodstawowych na terenach wiejskich i w miejscowościach do 20 tys. mieszkańców zwyciężył Zespół Szkół im. gen Józefa Kustronia w Lubaczowie (zebrał 17233 zł - najwięcej z wszystkich laureatów konkursu). Na drugim miejscu znalazło się Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego w Krościenku nad Dunajcem, a na trzecim - II Liceum Ogólnokształcące w Końskich.

W kategorii szkół podstawowych w średnich i dużych miejscowościach zwyciężyła Szkoła Podstawowa nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Ostrowi Mazowieckiej (zebrała 7947 zł). Drugie miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 340 im. prof. Bogusława Molskiego w Warszawie, a trzecie - Szkoła Podstawowa nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Kętrzynie.

W kategorii szkół ponadpodstawowych w średnich i dużych miastach zwyciężyło II Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej-Curie w Sanoku (zebrało 10000 zł.). Drugie miejsce zajęło I Liceum Ogólnokształcące im. księcia Adama Jerzego Czartoryskiego w Puławach, a trzecie - Zespół Szkół Geodezyjno-Technicznych im. Sybiraków w Łodzi.

Program Stypendia św. Mikołaja działa od 2010 r. i wspiera zdolne, zaangażowane społecznie dzieci i młodzież z niezamożnych rodzin. Stypendyści wybierani są na podstawie złożonych wniosków. Stypendium może być przeznaczone wyłącznie na wydatki związane z edukacją i rozwojem talentu danego dziecka (stypendysta ma obowiązek złożenia sprawozdania z wydatkowania stypendium).

Fundacja św. Mikołaja, która prowadzi program Stypendia św. Mikołaja, do każdego 500 zł zebranego przez szkoły uczestniczące w konkursie "Solidarna szkoła" dopłaca 500 zł. Do tej pory z programu stypendialnego skorzystało ponad 2,5 tys. uczniów.

„Młodzież nie jest obojętna na losy innych”. Małżonka prezydenta wzięła udział w gali konkursu „Solidarna szkoła”

Kalendarz transmisji

Styczeń 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
   1 2 3 4 5
 6 7 8 9 10 11 12
 13 14 15 16 17 18 19
 20 21 22 23 24 25 26
 27 28 29 30 31  
29-01-2020
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych