zaloguj się
Dostępność

 
Strona główna » Aktualności

„Szczepienie się jedyną drogą powrotu do normalności”

15:08, 14.05.2021;   autor: akune;   źródło: PAP, Twitter

Polscy sportowcy Otylia Jędrzejczak, Kinga Dróżdż, Piotr Małachowski oraz Konrad Bukowiecki zachęcali w piątek do szczepienia się. Podkreślali, że to jedyna droga powrotu do normalności oraz zapewnienia bezpieczeństwa sobie i swoim najbliższym.


Podziel się:   Więcej

Na konferencji prasowej promującej narodowy program szczepień przeciw COVID-19 razem z premierem Mateuszem Morawieckim wystąpili sportowcy: pływaczka Otylia Jędrzejczak, reprezentantka Polski w szermierce na wózkach Kinga Dróżdż, lekkoatleci Piotr Małachowski oraz Konrad Bukowiecki.

– Bardzo się cieszę, że jako sportowiec, ale też osoba, która walczyła o to, byśmy mogli wrócić na pływalnie, dzisiaj mówimy by się zaszczepić. Dla nas, sportowców, jest niezwykle ważne, byśmy mogli wrócić do aktywności fizycznej, do startu na zawodach z publicznością i byśmy sami mogli czuć się bezpiecznie na arenach sportowych, między sobą, dlatego te szczepienia są dla nas tak ważne – powiedziała Jędrzejczak.

– Dla mnie, osoby, która działa w sporcie dzieci i młodzieży jest to niezwykle ważne, ponieważ uważam, że aktywność fizyczna w naszym społeczeństwie powinna w przyszłości mieć numer jeden, byśmy mogli tę aktywność fizyczną spokojnie uprawiać, także powinniśmy być zaszczepieni – dla siebie i dla innych – dodała.Premier Morawiecki: Ruszamy z kampanią „Ostatnia prosta”
 
 
 
...
 
Jędrzejczak podkreślała, że przede wszystkim szczepimy się dla siebie, a potem dajemy to bezpieczeństwo naszym najbliższym.

Wyraziła zadowolenie z tego, że może mówić o tym głośno i zachęcać innych do szczepień.

Wskazywała, że najważniejsze jest to, że szczepienie pozwala na to, by czuć się bezpiecznie i „wrócić do normalności”.Dworczyk: Kampania zachęcająca do szczepień „Ostatnia prosta” oparta na sportowcach
Radość z udziału w kampanii promującej szczepienia wyrazili też inni obecni na konferencji sportowcy. Kinga Dróżdż podkreślała, że szczepienia dały sportowcom „wewnętrzny spokój” i pozwoliły im na przygotowania do igrzysk.

Także Małachowski i Bukowiecki zachęcali do tego, by się szczepić; podkreślali, że to jedyna droga, by wracać do normalnego funkcjonowania. Podkreślali, że chcą dawać przykład własnym działaniem.Dmowska-Andrzejuk: Trwają szczepienia polskich sportowców na PGE Narodowym