zaloguj się
Dostępność
 
Strona główna » Aktualności

Szczerski o noweli ws. mediów publicznych: Decyzja prezydenta jest otwarta

09:51, 21.02.2020;   autor: akune;   źródło: PAP

– Prezydent nad tą ustawą się zastanawia, trwają analizy, ta decyzja jest otwarta – powiedział w piątek szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski, odnosząc się do decyzji Andrzeja Dudy w sprawie nowelizacji zakładającej rekompensatę dla TVP i Polskiego Radia.


Podziel się:   Więcej

W ubiegłym tygodniu Sejm odrzucił sprzeciw Senatu wobec nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji oraz ustawy abonamentowej, która zakłada rekompensatę w wysokości 1,95 mld zł w 2020 r. dla publicznej telewizji i radia.

Opozycja proponowała, aby te pieniądze przeznaczyć na potrzeby ochrony zdrowia, m.in. na leczenie onkologiczne. Nowelizacja trafiła do prezydenta.

Szczerski w piątek w radiowej Jedynce nawiązał do tej nowelizacji.

– Jeśli chodzi o to rozwiązanie ustawowe, to chcę powiedzieć bardzo jasno: prezydent nad tą ustawą się zastanawia, trwają analizy, prezydent ma 21 dni na to, żeby decyzję w tej sprawie podjąć, ta decyzja jest otwarta, więc poczekajmy na wynik prac prawników kancelaryjnych i potem decyzję samego pana prezydenta – powiedział szef gabinetu prezydenta.


Sejm zdecydował o przyznaniu rekompensaty mediom publicznym


Senat przeciwko rekompensatom dla mediów publicznych
Jak jednocześnie ocenił „argumentacja, która towarzyszyła tej dyskusji, jest argumentacją nieakceptowalną”.

– Łączenie dwóch różnych spraw i granie na emocjach osób i rodzin osób, które są chore onkologicznie, jest po prostu rzeczą, która nie może mieć miejsca w cywilizowanym dyskursie politycznym – powiedział Szczerski.

– To wszystko jest po prostu szukaniem pola konfliktu, według mnie wyjątkowo obrzydliwie wybranego, dlatego że można się spierać, można mieć taki, a nie inny stosunek do państwa pracy w mediach publicznych, to jest odpowiedzialność polityków, żeby wyrabiać sobie jakieś oceny – i biorą to na siebie, te swoje oceny, ale żeby łączyć ocenę państwa pracy (w mediach publicznych – PAP) z problemami ludzi, którzy zmagają się z życiowym wyzwaniem, jakim jest choroba onkologiczna, to naprawdę jest rzecz, która w mojej wizji polityki w ogóle się nie mieści – powiedział Szczerski.Senacka debata nad nowelą ustaw o rtv i opłatach abonamentowych

Kalendarz transmisji

Grudzień 2022
PnWtŚrCzPtSoNd
    1 2 3 4
 5 6 7 8 9 10 11
 12 13 14 15 16 17 18
 19 20 21 22 23 24 25
 26 27 28 29 30 31 
01-12-2022
brak zaplanowanych transmisji
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych