zaloguj się
Dostępność

 
Strona główna » Aktualności

Szczerski: Prezydent oczekuje od koalicji rządowej spokoju, stabilności i skuteczności

08:42, 25.09.2020;   autor: akune;   źródło: PAP, Twitter

– Prezydent Andrzej Duda oczekuje od koalicji rządowej spokoju, stabilności i skuteczności w reformowaniu państwa – powiedział w piątek szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski. Według niego wejście Jarosława Kaczyńskiego do Rady Ministrów jest szansą na stabilne i skuteczne rządy.


Podziel się:   Więcej

Szczerski pytany w Programie 1 Polskiego Radia, jak prezydent ocenia sytuację w koalicji rządowej powiedział, że Andrzej Duda oczekuje od koalicji tego, co było obiecywane wyborcom, czyli spokoju, stabilności i skuteczności w reformowaniu państwa.

– Pan prezydent oczekuje na zakończenie rozmów koalicyjnych i podpisanie nowej umowy, na nowy kształt rządu – dodał.

Jego zdaniem dobrze byłoby, gdyby nowy kształt rządu wyłonił się w sposób czytelny, od razu.

– Żeby nie było zmian stopniowych, żeby to nie było nieustanne dokonywanie kolejnych zmian personalnych. Tylko żebyśmy rzeczywiście mogli mówić o jednej odnowionej Radzie Ministrów w wyniku tej nowej umowy koalicyjnej. I tego pan prezydent oczekuje – powiedział Szczerski.


Spychalski: Prezydent zna i akceptuje pomysł, by Kaczyński wszedł do rząduDworczyk: Wydaje się, że porozumienie w koalicji jest naprawdę bliskie
Odnosząc się do zapowiedzi objęcia przez prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego funkcji wicepremiera powiedział, że jest to szansa na skuteczne i stabilne rządy Zjednoczonej Prawicy.


– Prezes Kaczyński nie wchodziłby do rządu tymczasowego, ani rządu mniejszościowego. (...) To jest sygnał do wyborów i polityków, że prezes Kaczyński uznaje, iż nowa umowa koalicyjna daje gwarancje stabilnego rząd – powiedział szef gabinetu prezydenta.


Terlecki: Wszystko wskazuje na to, że Jarosław Kaczyński będzie w rządzie, jako wicepremier
Według informacji uzyskanych przez PAP w czwartek, podpisanie umowy koalicyjnej nastąpi do końca tygodnia; prezes PiS będzie kierował Komitetem Spraw Wewnętrznych, Sprawiedliwości i Obrony Narodowej i nadzorował Ministerstwo Sprawiedliwości, Ministerstwo Obrony Narodowej i Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.


Wcześniej w czwartek szef klubu PiS Ryszard Terlecki mówił, że wszystko wskazuje na to, że Kaczyński zostanie wicepremierem. Porozumienie w ZP ma zakładać, że Solidarna Polska i Porozumienia będa miały po jednym resorcie.


Dera: Wszystko wskazuje na to, że jest dużo bliżej do porozumienia w rozmowach koalicyjnych