zaloguj się
Dostępność

 
Strona główna » Aktualności

Szczerski: Prezydent otwiera drzwi do zagranicznej ekspansji polskiego biznesu

15:38, 25.02.2021;   autor: akune;   źródło: IAR

Otwieranie drzwi do zagranicznej ekspansji polskiego biznesu – tak o jednym z zadań dyplomacji gospodarczej mówił prezydencki minister Krzysztof Szczerski. Polityk bierze udział w Forum 590 pod hasłem „Ekspansja szansą polskiej gospodarki – Chiny, Indie, Afryka”.


Podziel się:   Więcej

Sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta RP podkreślał, że gospodarka i wsparcie polskiego biznesu to ważny komponent zagranicznych wizyt Andrzeja Dudy.

– Otwieramy te drzwi metodą rozmów politycznych – mówił Krzysztof Szczerski. Jak dodał, strong> poparcie prezydenta przekłada się na konkrety dla przedsiębiorców.

Z jednej strony na przykład, jeśli chodzi o państwa to wymiana wizyt między Polską i Kazachstanem, która otworzyła także Kazachstan na polskie inwestycje. Kilka naszych firm mogło dzięki temu otworzyć swoje produkcje w tym kraju. To była decyzja, która wynikała z dobrych relacji politycznych między prezydentami obu krajów. Z drugiej strony Bliski Wschód i kwestia współpracy w zakresie wojskowości chociażby z Jordanią – wyliczał współpracownik Andrzeja Dudy.


„Prezydent: Państwo powinno stwarzać dobre warunki do funkcjonowania
Krzysztof Szczerski argumentował, że prezydenckie wizyty za granicą to także bezpośrednie umowy gospodarcze.

– Nie byłoby otwarcia na przykład rynku meksykańskiego dla Polski, gdyby nie wizyta prezydenta w tym kraju i podpisanie umów, które otwierały możliwości. Umów dotyczących wszystkich tych rzeczy, które ułatwiają inwestowanie – powiedział minister.

Krzysztof Szczerski dodał, że prezydent koncentruje się również na promocji polskiego biznesu za granicą. Przywołał liczne przykłady forów gospodarczych towarzyszących podróżom głowy państwa a także wizytom zagranicznych przywódców w Polsce.


Premier: Razem wygramy z kryzysem, a Polska wróci na ścieżkę wzrostu
Prezydencki minister przypomniał ponadto, że Andrzej Duda wspiera również polskie start-upy, zabierając ich przedstawicieli na pokład prezydenckiego samolotu.

Forum 590 to odpowiedź organizatorów Kongresu 590 na pandemiczne ograniczenia. Twórcy wydarzenia mają nadzieję, że jesienią wydarzenie odbędzie się w formule stacjonarnej.



„Startupy w Pałacu_EKSPANSJA”. Spotkanie z udziałem prezydenta

Kalendarz transmisji

Kwiecień 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
    1 2 3 4
 5 6 7 8 9 10 11
 12 13 14 15 16 17 18
 19 20 21 22 23 24 25
 26 27 28 29 30  
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych