zaloguj się
Dostępność

 
Strona główna » Aktualności

Szczerski: rozmawiałem z Ursulą von der Leyen nt. teki w Komisji Europejskiej

11:28, 19.08.2019;   autor: msies;   źródło: PAP

Rozmawiałem z Ursulą von der Leyen nt. teki w Komisji Europejskiej; myślę, że przewodnicząca ma wiedzę, jakiej teki Polska by oczekiwała – powiedział w wywiadzie dla „Sieci” Krzysztof Szczerski. Dodał, że chodzi o jedną z istotnych tek dotyczących regulacji i podziału środków unijnych.


Podziel się:   Więcej

Szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski został zapytany w wywiadzie dla tygodnika „Sieci”, czy rozmawiał już z nową przewodniczącą Komisji Europejskiej Ursulą von der Leyen. Odpowiedział, że tak i że spotkanie odbyło się w Brukseli.

Ocenił, że „to była dobra rozmowa”. „Poznaliśmy się kiedyś w czasach prezydenckich wizyt w Niemczech, ale teraz porozmawialiśmy bezpośrednio, dłużej, niż planowano. Pani przewodnicząca wie już zatem kim jestem, ja myślę, i ma wiedzę, jakiej teki w Komisji Polska by oczekiwała” – powiedział Szczerski.

Dopytywany, o jaką tekę chodzi odpowiedział, że o jedną z istotnych tek dotyczących regulacji i podziału środków unijnych. „Przedstawiliśmy pewien zakres obszarów leżących w naszym zainteresowaniu, bo nie tylko my zabiegamy o te teki. Warto pamiętać, że nie jest jeszcze jasne, czy obszary odpowiedzialności w Komisji będą podzielone tradycyjnie, jak obecnie, czy też zostanie podjęta próba wprowadzenia jakichś innowacji. Do czego ja osobiście namawiałem, bo wiele spraw się w Komisji przenika, zazębia” – mówił Szczerski.

Dodał też, że rozmawiał z Ursulą von der Leyen, w jaki sposób to wszystko poukładać i „dostrzega u pani przewodniczącej wolę, by to poukładać w sposób łączący, a nie dzielący”.

Krzysztof Szczerski jest zgłoszonym przez polski rząd kandydatem na komisarza UE.

Kalendarz transmisji

Czerwiec 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
 1 2 3 4 5 6 7
 8 9 10 11 12 13 14
 15 16 17 18 19 20 21
 22 23 24 25 26 27 28
 29 30     
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych