zaloguj się
Dostępność
 
Strona główna » Aktualności

Szczerski: W prezydenckim orędziu należy spodziewać się długofalowej wizji ładu w państwie

10:37, 05.08.2020;   autor: msies;   źródło: PAP

Prezydenckie orędzie na nową kadencję nie skupi się wyłącznie na walce ze skutkami pandemii koronawirusa. Jak zapowiada szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski, czwartkowe wystąpienia Andrzeja Dudy związane z zaprzysiężeniem na drugą kadencję będą długofalową wizją tworzenia ładu w państwie.


Podziel się:   Więcej

Minister Krzysztof Szczerski przyznał, że choć pandemia wyznacza okoliczności naszego życia politycznego, społecznego i gospodarczego, to wystąpienia prezydenta będą obejmowały szerszą perspektywę.

– Prezydenckie orędzia na rozpoczęcie kadencji i na rozpoczęcie kolejnych 5 lat zwierzchnictwa nad siłami zbrojnymi są tak fundamentalnymi wystąpieniami, że spodziewam się i należy się spodziewać raczej długofalowej wizji. Także [wizji] przyszłości pewnego ładu politycznego, społecznego i gospodarczego w Polsce, jaki w długiej perspektywie ma być kształtowany w naszym kraju, żeby jak najlepiej realizować polską rację stanu, zadania rozwoju społecznego, spójności i jedności społecznej w Polsce – powiedział Krzysztof Szczerski.

Podczas Zgromadzenia Narodowego obowiązkowe maseczki i rękawiczki
W czwartek w Warszawie prezydent złoży przysięgę przed Zgromadzeniem Narodowym, następnie wygłosi orędzie w obecności posłów, senatorów i zaproszonych gości. Andrzej Duda zabierze również głos na Zamku Królewskim, gdzie odbędzie się uroczystość inwestytury prezydenta na Wielkiego Mistrza Orderu Orła Białego i Orderu Odrodzenia Polski.

Wystąpienie prezydenta zaplanowano ponadto na Placu Piłsudskiego, tam Andrzej Duda ponownie obejmie zwierzchnictwo nad Siłami Zbrojnymi RP.

Sąd Najwyższy orzekł ws. ważności wyborów prezydenckich

Kalendarz transmisji

Wrzesień 2022
PnWtŚrCzPtSoNd
    1 2 3 4
 5 6 7 8 9 10 11
 12 13 14 15 16 17 18
 19 20 21 22 23 24 25
 26 27 28 29 30  
24-09-2022
brak zaplanowanych transmisji
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych