zaloguj się
Dostępność

 
Strona główna » Aktualności

Szczerski: W prezydenckim orędziu należy spodziewać się długofalowej wizji ładu w państwie

10:37, 05.08.2020;   autor: msies;   źródło: PAP

Prezydenckie orędzie na nową kadencję nie skupi się wyłącznie na walce ze skutkami pandemii koronawirusa. Jak zapowiada szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski, czwartkowe wystąpienia Andrzeja Dudy związane z zaprzysiężeniem na drugą kadencję będą długofalową wizją tworzenia ładu w państwie.


Podziel się:   Więcej

Minister Krzysztof Szczerski przyznał, że choć pandemia wyznacza okoliczności naszego życia politycznego, społecznego i gospodarczego, to wystąpienia prezydenta będą obejmowały szerszą perspektywę.

– Prezydenckie orędzia na rozpoczęcie kadencji i na rozpoczęcie kolejnych 5 lat zwierzchnictwa nad siłami zbrojnymi są tak fundamentalnymi wystąpieniami, że spodziewam się i należy się spodziewać raczej długofalowej wizji. Także [wizji] przyszłości pewnego ładu politycznego, społecznego i gospodarczego w Polsce, jaki w długiej perspektywie ma być kształtowany w naszym kraju, żeby jak najlepiej realizować polską rację stanu, zadania rozwoju społecznego, spójności i jedności społecznej w Polsce – powiedział Krzysztof Szczerski.

Podczas Zgromadzenia Narodowego obowiązkowe maseczki i rękawiczki
W czwartek w Warszawie prezydent złoży przysięgę przed Zgromadzeniem Narodowym, następnie wygłosi orędzie w obecności posłów, senatorów i zaproszonych gości. Andrzej Duda zabierze również głos na Zamku Królewskim, gdzie odbędzie się uroczystość inwestytury prezydenta na Wielkiego Mistrza Orderu Orła Białego i Orderu Odrodzenia Polski.

Wystąpienie prezydenta zaplanowano ponadto na Placu Piłsudskiego, tam Andrzej Duda ponownie obejmie zwierzchnictwo nad Siłami Zbrojnymi RP.

Sąd Najwyższy orzekł ws. ważności wyborów prezydenckich