zaloguj się
Dostępność

 
Strona główna » Aktualności

Szef BBN: Prezydent wspiera strategię, którą rząd wybrał w walce z epidemią

21:06, 22.10.2020;   autor: akune;   źródło: PAP, Twitter

Prezydent Andrzej Duda wspiera strategię, którą wybrał rząd w walce z epidemią koronawirusa; przyjęte kierunki działań spotykają się z pełną aprobatą głowy państwa – oświadczył w czwartek szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego Paweł Soloch.


Podziel się:   Więcej

Prezydent Andrzej Duda rozmawiał w czwartek wieczorem z premierem Mateuszem Morawieckim i innymi członkami rządu, by omówić kwestie związane z epidemią koronawirusa.

Soloch przekazał na briefingu prasowym, że rozmowy dotyczyły m.in. stopnia realizacji zapowiedzi rządu, planów działań na najbliższe dni, zasobów pozostających w dyspozycji oraz scenariuszy ewentualnego rozwoju pandemii. Podkreślił, że główny ciężar działań spoczywa na rządzie.

– Prezydent wspiera strategię, którą wybrał rząd (...). Kierunki, które przyjął rząd, jako strategię działania, spotykają się z pełną aprobatą prezydenta – podkreślił Soloch.

Zapewnił, że prezydent jest na bieżąco informowany o działaniach rządu w walce z epidemią i uczestniczy w dyskusjach na temat dalszych kroków.


Prezydent zaprosił premiera i ministrów. Spotkanie w BBN ws. epidemii
 
 
 
...
 
Pytany, dlaczemu prezydent rzadko zabiera głos w sprawie epidemii, Soloch powiedział, że "najistotniejsza w tej chwili jest współpraca prezydenta z rządem, współuczestniczenie we wpieraniu działań, jakie podejmuje rząd i to prezydent robi".

– Pierwszą instytucją, która informuje o tym, co w najbliższych dniach może nas czekać i jakie działania zostaną podjęte, jest rząd – powiedział szef BBN.

Zapewnił, że „prezydent nie tylko na bieżąco jest informowany i interesuje się tym, co się dzieje, ale również uczestniczy w rozmowach na temat tego, co należy przedsięwziąć”.Narada prezydenta i przedstawicieli rządu w sprawie pandemii
W czwartek Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem u kolejnych 12 107 osób, 168 osób zmarło. To najwięcej zakażeń i zgonów od początku epidemii.

Dotychczas w Polsce potwierdzono 214 686 zakażeń, 4019 osób zmarło.