zaloguj się
Dostępność
 
Strona główna » Aktualności

Szef BBN: W 2010 r. Tusk i Komorowski podpisali się pod strategią, w której Rosja była nazywana partnerem

22:51, 29.06.2022;   autor: kawi;   źródło: PAP, Twitter

Były premier Donald Tusk i poprzedni prezydent Bronisław Komorowski w 2010 r. podpisywali się pod strategią, gdzie Rosja była nazywana partnerem; prezydent Andrzej Duda podpisał się pod strategią NATO, gdzie Rosja nazwana jest największym zagrożeniem - oświadczył szef BBN Paweł Soloch.


Podziel się:   Więcej

W środę w Senacie odbyło się spotkanie liderów ugrupowań opozycyjnych, w którym udział wzięli m.in. lider PO Donald Tusk. Podkreślił, że decyzje liderów NATO - turecka zgoda na akcesję Szwecji i Finlandii oraz zapowiedź ulokowania w Polsce dowództwa V Korpusu Armii USA - są „bardzo pozytywne”.

Odniósł się również do wypowiedzi Solocha, który mówił w środę, że główne polskie oczekiwania na szczycie NATO zostały spełnione. Tusk ocenił, że jeżeli „to, o czym poinformowano w środę to były wszystkie polskie postulaty”, to „jest tym naprawdę zaniepokojony”. Jak mówił, polskie działania w NATO są mało ambitne i mało podmiotowe; jak ocenił, obiektywnie obecnie Polska wciąż jest w gorszej sytuacji w zakresie bezpieczeństwa niż pół roku temu.

„Panie Przewodniczący Donald Tusk, Pan i Prezydent Komorowski w 2010 r. podpisywaliście się pod strategią, gdzie Rosja była nazywana partnerem. Prezydent Andrzej Duda podpisał się pod strategią gdzie nazwana jest największym zagrożeniem"”- napisał na Twitterze Soloch odpowiadając Tuskowi.
Przywódcy państw NATO w Madrycie postanowili wyraźnie wzmocnić wschodnią flankę Sojuszu oraz zaprosić Szwecję i Finlandię do wstąpienia w jego szeregi. Szefowie państw i rządów przyjęli także nową koncepcję strategiczną. W deklaracji końcowej przywódcy uznali m.in., że Rosja jest największym i bezpośrednim zagrożeniem dla bezpieczeństwa sojuszników oraz dla pokoju i stabilności na obszarze euroatlantyckim.

Prezydent: Jedność i solidarność najważniejsze w ramach NATO

Kalendarz transmisji

Sierpień 2022
PnWtŚrCzPtSoNd
 1 2 3 4 5 6 7
 8 9 10 11 12 13 14
 15 16 17 18 19 20 21
 22 23 24 25 26 27 28
 29 30 31    
18-08-2022
brak zaplanowanych transmisji
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych