zaloguj się
Dostępność

 
Strona główna » Aktualności

Szef kancelarii premiera: Staramy się uniknąć lockdownu

09:45, 26.10.2020;   autor: akune;   źródło: PAP

– Staramy się uniknąć lockdownu, na ten moment nie ma żadnych decyzji o nowych przepisach – powiedział w poniedziałek szef KPRM Michał Dworczyk. Zaznaczył jednak, że sytuacja jest dynamiczna, a jego zdaniem spekulowanie o tym, co będzie „za dzień, dwa” jest niepotrzebne.


Podziel się:   Więcej

O możliwości całkowitego lockdownu poinformował w poniedziałek portal Dziennik.pl. „Jeżeli do piątku koronawirus nie zwolni, można się szykować na pełny lockdown – sygnalizują nasze źródła w rządzie” – czytamy na portalu.

Powołując się na jednego z rozmówców podano, że takie rozwiązanie może oznaczać wysłanie całej oświaty na naukę zdalną czy zakaz poruszania się poza dojazdem do pracy.

Pytany w internetowym programie „Tłit” w Wp.pl, czy w tym tygodniu zostaną ogłoszone kolejne obostrzenia, szef KPRM odparł, że codziennie dochodzi do spotkań Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego.

– Codziennie monitorujemy sytuację, patrzymy czy wcześniej wprowadzane obostrzenia przyniosły pozytywne skutki i czy ewentualnie nie trzeba podejmować nowych kroków. Na ten moment nie ma żadnych decyzji o nowych przepisach – powiedział.


Premier: Od soboty cała Polska w czerwonej strefie
Dopytywany o możliwość przejścia całej oświaty na tryb zdalny, szef KPRM odparł, że nie można wykluczyć żadnych scenariuszy.

– Staramy się absolutnie uniknąć lockdownu, mamy nadzieję, że dotychczasowe rozwiązania pozwolą wypłaszczyć tę krzywą zachorowań – powiedział Dworczyk.

Podkreślił, że na ten moment nie ma również decyzji o tym, by zamknąć cmentarze.

- Sytuacja jest dynamiczna, uważam, że takie spekulowanie, co będzie za dzień, dwa, za tydzień jest niepotrzebne - to wszystko jest uzależnione od rozwoju pandemii – stwierdził szef KPRM.


Premier: Dziś polscy seniorzy potrzebują naszej odpowiedzialności

Kalendarz transmisji

Grudzień 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
  1 2 3 4 5 6
 7 8 9 10 11 12 13
 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27
 28 29 30 31   
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych