zaloguj się
Dostępność

 
Strona główna » Aktualności

Szef KPRM: Nie rozważamy scenariusza komercyjnych szczepień

09:26, 22.01.2021;   autor: akune;   źródło: PAP, Twitter

– Nie rozważamy scenariusza komercyjnych szczepień przeciw COVID-19, a jest bardzo mało prawdopodobne, żeby prywatne podmioty mogły dziś uzyskać na rynku szczepionkę – poinformował w piątek w Polskim Radiu 24 szef KPRM Michał Dworczyk.


Podziel się:   Więcej

Szef KPRM i pełnomocnik rządu ds. szczepień był pytany w piątek w Polskim Radiu 24, czy rząd rozważa dopuszczenie komercyjnych szczepień przeciw COVID-19.

Na razie nie rozważamy takiej opcji, jest narodowy program szczepień, jest zaplanowana dystrybucja wśród całej populacji tej szczepionki, to co nas ogranicza to producenci i dostawy – powiedział Dworczyk.

– Nawet gdybyśmy dopuścili ten wariant wydaje się mało prawdopodobne, żeby takie prywatne podmioty mogły pozyskać na rynku szczepionkę, bo to jest dzisiaj jeden z bardziej oszukiwanych produktów, więc nie rozważamy takiego scenariusza – dodał.


Terminy szczepień. Infolinia oddzwoni, jeśli zabraknie wolnych miejscDworczyk: Do końca pierwszego kwartału zaszczepimy 3 mln Polaków
Dworczyk apelował też, by nie stać w kolejkach przed POZ, by zapisać się na szczepienie.

– Apelujemy do wszystkich, aby nie chodzili do POZ, można się zapisywać innymi kanałami, czyli poprzez infolinię, poprzez internet, albo dzwoniąc do POZ. Jeżeli ktoś z seniorów jest przyzwyczajony do kontaktów bezpośrednich ze swoją przychodnią, lepiej tam zadzwonić niż stanąć przy tej pogodzie na dworze, narażając się nie tylko na przeziębienie, ale też potencjalny kontakt z osobami chorymi – mówił szef KPRM.


O godz. 6.00 w piątek ruszyły zapisy na szczepienie przeciwko COVID-19 dla osób od 70. roku życia. Zapisy seniorów powyżej 80 lat na szczepienia rozpoczęły się 15 stycznia. 25 stycznia rozpoczną się szczepienia wszystkich osób od 70. roku życia.


Rejestracja seniorów powyżej 70 lat na szczepienia przeciw COVID-19