zaloguj się
Dostępność

 
Strona główna » Aktualności

Szef KPRM: Udało się opanować wszystkie problemy z systemem rejestracji

09:56, 15.01.2021;   autor: akune;   źródło: PAP, Twitter

Po uruchomieniu rejestracji szczepień był gigantyczny napór na system; w ciągu godziny udało się opanować wszystkie problemy, również techniczne – zapewnił w piątek szef kancelarii premiera, pełnomocnik rządu ds. szczepień Michał Dworczyk.


Podziel się:   Więcej

Od piątku seniorzy po 80. roku mogą zarejestrować się na szczepienia przeciw COVID-19. Można to zrobić na trzy sposoby: telefonicznie i przez internet - te dwie formy rejestracji ruszyły o północy z czwartku na piątek - lub w punkcie szczepień. Ponadto uruchomiony został formularz zgłoszenia chęci szczepienia dla wszystkich osób powyżej 18. roku życia.

Tuż po północy na stronie pacjent.gov.pl dla chcących wypełnić formularz on-line, ukazała się informacja o przerwie technicznej i trwających pracach serwisowych. Dostępność formularza została przywrócona.

Dworczyk pytany w piątek w Programie Trzecim Polskiego Radia o tę sytuację odparł, że rzeczywiście na początku był gigantyczny napór na ten system, praktycznie wszystkimi kanałami".

W ciągu godziny udało się wszystkie, również techniczne jakieś problemy opanować – zapewnił.


Dworczyk: Setki tysięcy osób zainteresowane szczepieniem przeciw COVID-19


Obostrzenia epidemiczne przedłużone. Rozporządzenie wskazuje kolejność szczepień
Szef kancelarii premiera dodał, że ten napór pokazał, że jest „gigantyczne zainteresowanie szczepieniami”. – To dobra informacja dlatego, że im szybciej i im więcej Polaków zaszczepimy tym lepiej – powiedział Dworczyk.

Druga dobra informacja – zaznaczył – jest taka, że mimo pojawiających się „w pikach trudności i korków, system działa, funkcjonuje”. – Jestem przekonany, że będzie jako centralny system rejestracji dobrze funkcjonował – powiedział szef KPRM.


W Polsce wykonano 400 tys. szczepień; w czwartek ponad 40 tys.


Premier: Warto poinformować bliskich nam seniorów o rejestracji na szczepienia
Michał Dworczyk dodał, że podczas piątkowej konferencji prasowej zostaną przedstawione szczegółowe informacje dotyczące danych we wszystkich kanałach dostępu do systemu.

Na szczepienie przeciw COVID-19 od piątku umawiają się seniorzy powyżej 80. roku życia, a tydzień później ruszą zapisy dla osób, które ukończyły 70 lat.

Szczepienia seniorów rozpoczną się 25 stycznia.


Od piątku zapisy na szczepienia dla osób powyżej 80 lat