zaloguj się
Dostępność

 
Strona główna » Aktualności

Szef MSWiA: Dziękuję służbom za zaangażowanie w trakcie epidemii koronawirusa

12:46, 02.06.2020;   autor: akune;   źródło: PAP

– Jestem głęboko przekonany, że uratowaliście zdrowie dziesiątek tysięcy polskich obywateli i pewnie setek, jeśli nie tysięcy żyć - powiedział we wtorek szef MSWiA Mariusz Kamiński, zwracając się do funkcjonariuszy i urzędników podległych MSWiA.


Podziel się:   Więcej

Szef MSWiA wziął we wtorek udział we wspólnej konferencji prasowej z premierem Mateuszem Morawieckim i ministrem zdrowia Łukaszem Szumowskim poświęconej działań związanych z koronawirusem.

Kamiński zaznaczył, że służby mundurowe i urzędnicy podlegli ministrowi SWiA w czasie pandemii wykazali się wielkim zaangażowaniem i oddaniem.

– W imieniu obywateli chcę wam bardzo za ten wysiłek podziękować. Jestem głęboko przekonany, że uratowaliście, mówiąc bez przesady, zdrowie dziesiątek tysięcy polskich obywateli i pewnie setek, jeśli nie tysięcy żyć – powiedział minister.

Kamiński dziękując poszczególnym służbom zaznaczył, że z dnia na dzień musiały one się zmierzyć z nowymi, nieznanym wyzwaniami. – Musiały podjąć błyskawicznie nieznane sobie zadania, które zostały zrealizowane w sposób niezawodny – podkreślił.Premier: Decyzje ministra zdrowia i szefa MSWiA uratowały Polskę przed kataklizmem
 
 
 
...
 
Minister dodał, że dzięki profesjonalnym działaniom służb oraz „wspaniałej postawie służby zdrowia i służby sanitarnej” udało się uniknąć m.in. przeciążenia szpitali.

Kamiński zaznaczył, że do końca maja policjanci przeprowadzili ok. 7 mln kontroli osób które przebywały w kwarantannie, zaś straż graniczna, która musiała odtworzyć granicę wewnętrzną, w tym czasie skontrolowała ok. 2,5 mln osób.

Minister podziękował także straży pożarnej, która m.in. rozstawiała przy szpitalach polowe izby przyjęć oraz mierzyła temperaturę podróżnym.

Dziękując wojewodom i ich urzędnikom podkreślił, że włożyli „gigantyczny wysiłek” realizując zadania w terenie. – Oni byli rzeczywistymi gospodarzami spraw związanych z zarządzaniem kryzysem pandemicznym w poszczególnych województwach. Oni tworzyli sieć – razem z Ministrem Zdrowia – szpitali jednoimiennych, izolatoriów i zbiorowej kwarantanny – powiedział.„Nie ma jasności dotyczących znoszenia kolejnych obostrzeń”. Senacka komisja o działaniach w walce z epidemią

Kalendarz transmisji

Wrzesień 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
  1 2 3 4 5 6
 7 8 9 10 11 12 13
 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27
 28 29 30    
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych