zaloguj się
Dostępność
 
Strona główna » Aktualności

Szef PSL: Przedstawiliśmy przedsiębiorcom propozycje dot. walki z inflacją

15:59, 24.05.2022;   autor: msies;   źródło: PAP

Na wtorkowym spotkaniu z przedsiębiorcami przedstawiliśmy nasze propozycje dotyczące walki z inflacją i wsparcia kredytobiorców – podkreślił lider PSL Władysław Kosiniak–Kamysz. Wsłuchujemy się w głos przedsiębiorców i dziękujemy za wszystkie wnioski w dyskusji; będziemy zgłaszać te postulaty – dodał.


Podziel się:   Więcej

We wtorek w Sejmie prezes PSL Władysław Kosiniak–Kamysz oraz parlamentarzyści Koalicji Polskiej – PSL spotkali się z przedstawicielami związków przedsiębiorców i pracodawców. Spotkanie było poświęcone drożyźnie, walce z inflacją oraz obecnej sytuacji gospodarczej.

Lider PSL podkreślił później na konferencji prasowej, że podczas tego spotkania klub KP–PSL przedstawił swoje propozycje dotyczące walki z inflacją oraz wsparcia kredytobiorców. – My mówimy m.in. o zerowej marży, o likwidacji podatku Belki oraz o inwestycjach w odnawialne źródła energii – powiedział Kosiniak–Kamysz.

– Wsłuchujemy się w głos przedsiębiorców i dziękujemy za wszystkie wnioski w dyskusji, będziemy zgłaszać te postulaty – podkreślił polityk.

Ale – jak mówił – „postawiliśmy też sprawę jasno przed bankami”. – Bo widać, że premier Mateusz Morawiecki chroni interesy banków, a my zabiegamy o interesy klientów banków, i tym się różnimy – zaznaczył Kosiniak–Kamysz.

Lider PSL dziękował też za otwartą i merytoryczną debatę wszystkim uczestnikom tego spotkania.


Premier: Polska gospodarka jest liderem postpandemicznego wzrostu w UE

Kalendarz transmisji

Czerwiec 2022
PnWtŚrCzPtSoNd
   1 2 3 4 5
 6 7 8 9 10 11 12
 13 14 15 16 17 18 19
 20 21 22 23 24 25 26
 27 28 29 30   
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych