zaloguj się
Dostępność

 
Strona główna » Aktualności

Szefowa Kancelarii Prezydenta RP na jubileuszowej gali 30-lecia PFRON

15:09, 22.09.2021;   autor: elolc;   źródło: KPRP

Grażyna Ignaczak-Bandych wzięła udział w jubileuszowej gali 30-lecia Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Minister odczytała list pary prezydenckiej do uczestników uroczystości.


Podziel się:   Więcej

Para prezydencka z okazji jubileuszu PFRON złożyła „serdeczne gratulacje pracownikom tej zasłużonej instytucji” oraz wyrazy uznania. Podziękowała również organizacjom pozarządowym działającym na rzecz osób z niepełnosprawnościami.

„Początki Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, utworzonego na mocy ustawy z 1991 roku, sięgają czasów odzyskanej wolności. To nie przypadek, że właśnie wówczas powołano do życia ten organ administracji publicznej. Dostrzec w tym można piękne dziedzictwo etyki »Solidarności«. W przełomowym momencie demokratycznych przemian państwo polskie zadbało o to, by stworzyć społeczny i ekonomiczny mechanizm pomocy osobom niepełnosprawnym, zagwarantować respektowanie ich praw oraz otoczyć je szczególną opieką na rynku pracy” - czytamy w liście.

„Empatia, postawa solidarności wobec bliźniego oraz gotowość do niesienia pomocy są miarą naszego człowieczeństwa. Mamy w Polsce blisko pięć milionów osób niepełnosprawnych. Liczba obywateli odznaczających się tzw. niepełnosprawnością biologiczną, czyli takich, którzy deklarują ograniczoną zdolność wykonywania codziennych życiowych czynności, przekracza siedem milionów. Wszyscy oni są pełnoprawnymi członkami naszej polskiej wspólnoty i zasługują na to, by mieć jak najlepsze warunki życia, możliwości leczenia i szanse rozwoju” – podkreślili prezydent z Małżonką.

Uroczystość odbyła się w Centrum Olimpijskim im. Jana Pawła II w Warszawie. Podczas gali Minister Grażyna Ignaczak-Bandych wręczyła odznaczenia państwowe zasłużonym pracownikom PFRON nadane przez Prezydenta Andrzeja Dudę.


Prezydent Duda: Martyrologia Grudnia '70 nie była daremnaPrezydent w liście do Związku Polaków na Białorusi: Pragnę wyrazić moją solidarność

Kalendarz transmisji

Październik 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
     1 2 3
 4 5 6 7 8 9 10
 11 12 13 14 15 16 17
 18 19 20 21 22 23 24
 25 26 27 28 29 30 31
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych