zaloguj się
Dostępność
 
Strona główna » Aktualności

Szrot: Prezydent poważnie traktuje sytuację na granicy ukraińsko-rosyjskiej

08:47, 21.01.2022;   autor: akune;   źródło: IAR

– Prezydent Andrzej Duda poważnie traktuje sytuację na granicy ukraińsko-rosyjskiej – powiedział w piątek szef gabinetu prezydenta Paweł Szrot. Poinformował, że w Wiśle prezydenci Polski i Ukrainy drugi dzień rozmawiają o kwestiach bezpieczeństwa, ale także blokowaniu przez naszych sąsiadów ruchu kolejowego i transportowego.


Podziel się:   Więcej

Paweł Szrot powiedział na antenie Programu 1 Polskiego Radia, że prezydenci rozmawiają głównie o oczekiwaniach Ukrainy w związku z zagrożeniem inwazją ze strony Rosji.

Szef gabinetu prezydenta dodał, że prezydent Andrzej Duda oczekuje jednolitego stanowiska Zachodu w sprawie eskalacji konfliktu rosyjsko-ukraińskiego.

W związku z sytuacją na pograniczu ukraińsko-rosyjskim prezydent kontaktuje się z sojusznikami, partnerami zagranicznymi, jak i ministrami polskiego rządu.

Od czwartku prezydenci Polski i Ukrainy Andrzej Duda i Wołodymyr Zełenski rozmawiają w Wiśle między innymi o formach polskiej pomocy dla Ukrainy.

Prezydent Andrzej Duda już wcześniej mówił o materialnym, a nie tylko politycznym wsparciu dla Ukrainy.Rozpoczęły się rozmowy w cztery oczy prezydentów Polski i Ukrainy
Członkowie Kancelarii Prezydenta RP podkreślają, że Polska wspiera Ukrainę i sprzeciwia się ustępstwom wobec Rosji. Wskazują, że Ukraina zasługuje na pełne poparcie świata zachodniego.

W ostatnim czasie Moskwa zgromadziła na granicy z Ukrainą ponad 100 tysięcy żołnierzy. Rosja domaga się od Sojuszu wycofania oddziałów ze wschodniej flanki i zobowiązań, że NATO nie będzie rozszerzać wpływów na wschód Europy.


Kumoch: Polska wspiera Ukrainę; nie będzie zgody na agresywną politykę Rosji
Ostatnie spotkanie prezydentów Polski i Ukrainy, także z udziałem prezydenta Litwy odbyło się miesiąc temu w Hucie na Zachodzie Ukrainy.

We wspólnej deklaracji prezydenci Andrzej Duda, Wołodymyr Zełenski i Gitanas Nauseda wezwali społeczność międzynarodową do zdecydowanej postawy wobec Rosji.Szef BBN: NATO musi nadal równoważyć ofensywny potencjał, który Moskwa intensywnie rozwija

Kalendarz transmisji

Sierpień 2022
PnWtŚrCzPtSoNd
 1 2 3 4 5 6 7
 8 9 10 11 12 13 14
 15 16 17 18 19 20 21
 22 23 24 25 26 27 28
 29 30 31    
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych