zaloguj się
Dostępność

 
Strona główna » Aktualności

Szydło do nauczycieli: Bądźcie ze swoimi uczniami, przeprowadźcie klasyfikacje

18:34, 18.04.2019;   autor: akune;   źródło: PAP

– Bądźcie ze swoimi uczniami, przeprowadźcie klasyfikacje, niech matury odbywają w spokoju – zaapelowała w czwartek do nauczycieli wicepremier Beata Szydło.


Podziel się:   Więcej

Wicepremier Szydło podkreśliła na konferencji prasowej w Krakowie, że kompromis w sprawie sytuacji w oświacie jest „niesłychanie potrzebny”.

– Usztywnienie się ze strony partnerów społecznych nie pomaga, rząd złożył dzisiaj kolejną propozycję. Poprosiliśmy o rozważenie możliwości wprowadzenia od września 2020 r. kolejnej transzy podwyżek, które będą prowadziły do znacznego podwyższania wynagrodzeń nauczycieli – wskazała.

Wicepremier zaznaczyła, że jest to propozycja wstępna, ponieważ „możemy dyskutować, jak ona ma być wprowadzona, jakie mają być składowe części tej nowej propozycji”. – To wszystko jest otwarte, leży na stole. Potrzebna jest rozmowa, do czego zachęcamy i zapraszamy – oświadczyła.


Premier: Okrągły stół w sprawie oświaty w piątek po świętach
„Matury są w tej chwili najważniejsze”

Beata Szydło zwróciła się także do nauczycieli. – Wiem, że to jest trudna dla państwa sytuacja, jesteście państwo zmęczeni, jesteście też poddani różnego rodzaju naciskom, żeby nie brać udziału w egzaminach, nie przystępować do klasyfikacji uczniów – mówiła.

Jak dodała, „matury są w tej chwili najważniejsze”. – Teraz jest wielki test, wielki sprawdzian. (...) Przed uczniami otwiera się wielka przyszłość, wielkie marzenia, nie możemy, my dorośli, doprowadzić do tego, żeby nie mogli tych marzeń spełniać. Bądźcie ze swoimi uczniami, przeprowadźcie klasyfikacje, niech matury w spokoju się odbywają – zaapelowała wicepremier Szydło.


Szydło: wspólnie musimy zrobić wszystko, żeby matury się odbyły

Kalendarz transmisji

Styczeń 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
   1 2 3 4 5
 6 7 8 9 10 11 12
 13 14 15 16 17 18 19
 20 21 22 23 24 25 26
 27 28 29 30 31  
25-01-2020
brak zaplanowanych transmisji
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych