zaloguj się
Dostępność

 
Strona główna » Aktualności

Szydło: nie ma powodu, by stawiać mnie przed Trybunałem Stanu. Nie złamałam konstytucji

12:01, 21.03.2016;   autor: akune;   źródło: TVP Info

– Nie uważam, żeby w tej chwili był powód, by stawiać mnie przed Trybunałem Stanu, dlatego, że nie złamałam konstytucji, a wszystkie działania, które były podejmowane w sprawie Trybunału Konstytucyjnego są zgodne z prawem – powiedziała w poniedziałek w Krakowie premier Beata Szydło.


Podziel się:   Więcej

W ten sposób szefowa rządu odniosła się do decyzji polityków SLD, którzy w poniedziałek po południu zamierzają złożyć wniosek o postawienie premier przed Trybunałem Stanu w związku z nieopublikowaniem orzeczenia dotyczącego Trybunału Konstytucyjnego.

Jak dodała Szydło, żyjemy w demokratycznym państwie i każdy ma prawo podejmować takie decyzje jakie uważa za stosowne.

– Nie uważam, żeby w tej chwili był powód, by stawiać mnie przed Trybunałem Stanu – oświadczyła premier.


Szydło: nie mogę łamać konstytucji i takiego dokumentu publikować

„Nie złamałam konstytucji”

– Jeżeli podstawą miałby być zarzut, że nie zostało opublikowane stanowisko niektórych sędziów Trybunału Konstytucyjnego to nie mogę opublikować czegoś, co nie spełnia wymogów prawa – zaznaczyła Szydło.

– Moim obowiązkiem i konstytucyjnym, wynikającym z ustaw, na podstawie których pracuję i pełnię swoją funkcje jest przestrzeganie polskiego prawa. W związku z tym nie mogę publikować czegoś, co nie jest orzeczeniem – podkreśliła szefowa rządu.


Premier Szydło przekaże opinię Komisji Weneckiej do Sejmu
 
 
 
...
 
Potrzebny kompromis polityczny

– Musimy w tej chwili znaleźć konsens i rozwiązanie politycznego pata. Tu jest potrzebna zgoda polityczna wszystkich ugrupowań, które są w tej chwili obecne w polskim parlamencie. Dzisiaj to jest poszukiwanie przede wszystkim kompromisu politycznego – powiedziała premier.

Jak zaznaczyła, opozycja nie chce rozmawiać na temat propozycji, które były już składane zarówno przez nią jak i przez innych polityków Prawa i Sprawiedliwości.


Premier Szydło przekaże opinię Komisji Weneckiej do Sejmu

– Musimy szukać takiego rozwiązania, które pozwoli uspokoić sytuację i przede wszystkim znaleźć rozwiązanie. To jest dzisiaj potrzebne polskiemu państwu – powiedziała szefowa rządu.

Przypomniała, że Komisja Wenecja przygotowała opinię, w której zaznaczyła, że wszystkie strony polityczne w Sejmie powinny podjąć pracę poszukując kompromisu i dialogu.

– Przekazałam tę opinie do Sejmu, bo uważam, że to właśnie w parlamencie musimy taki konsensus wypracować i to jest najlepsza droga. Rzecz polega na tym, czy rzeczywiście politycy opozycji chcą porozumienia i chcą opracować dla polskich obywateli, czy chcą eskalować konflikt i budować własną pozycję polityczną na skalowaniu kolejnych awantur i konfliktów – dodała.


Trzy propozycje rozwiązania konfliktu wokół TK. Marszałek Sejmu przedstawi swoją

Kalendarz transmisji

PnWtŚrCzPtSoNd
    1 2 3 4
 5 6 7 8 9 10 11
 12 13 14 15 16 17 18
 19 20 21 22 23 24 25
 26 27 28 29 30 31 
25-07-2021
brak zaplanowanych transmisji
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych