zaloguj się
Dostępność

 
Strona główna » Aktualności

Szydło o rezolucji PE: Kuriozalna; brak poszanowania dla polskiego społeczeństwa

21:08, 14.11.2019;   autor: akune;   źródło: PAP

Była premier Beata Szydło oceniła jako kuriozalną, przyjętą w czwartek rezolucję PE krytykującą Polskę za projekt ustawy dot. edukacji seksualnej. „To także brak poszanowania dla polskiego społeczeństwa oraz dla zasad demokratycznych” – napisała w czwartek na Twitterze.


Podziel się:   Więcej

Parlament Europejski przyjął w czwartek w Brukseli rezolucję krytykującą Polskę za projekt ustawy dotyczący edukacji seksualnej. Za niewiążącym prawnie dokumentem głosowało 471 europosłów, 128 było przeciw, a 57 wstrzymało się od głosu.

W czwartek wieczorem odniosła się do tego na Twitterze b. premier i obecna europosłanka Beata Szydło.

„Kuriozalna rezolucja PE krytykująca Polskę za obywatelski projekt ustawy to nic innego, niż wyraz histerii inspirowanej między innymi przez posła Biedronia” – oceniła na Twitterze. „To także brak poszanowania dla polskiego społeczeństwa oraz dla zasad demokratycznych” – dodała Szydło.


PE przyjął rezolucję krytykującą Polskę za projekt dotyczący edukacji seksualnej


Starcie polskich europosłów ws. edukacji seksualnej
Mazurek: Dzisiejsza rezolucja to jeden wielki skandal

Wcześniej do sprawy odniosła się również Beata Mazurek. – Dzisiejsza rezolucja to jeden wielki skandal. (...) Rząd nie prowadzi żadnych prac nad zaostrzeniem kar w związku edukacją seksualną. Przede wszystkim to nie jest projekt rządowy – mówiła dziennikarzom europosłanka.

PE wezwał w tym dokumencie, aby polski parlament wstrzymał się od przyjęcia proponowanego projektu ustawy oraz „zapewnił młodzieży dostęp do kompleksowej edukacji seksualnej”.

W przyjętej rezolucji europarlament „wyraża głębokie zaniepokojenie niezwykle niejasnymi, szerokimi i nieproporcjonalnymi przepisami projektu ustawy, które de facto zmierzają do penalizacji upowszechniania edukacji seksualnej wśród nieletnich”.


Europosłowie PO i PiS znów spierają się w PE ws. edukacji seksualnej