zaloguj się
Dostępność

 
Strona główna » Aktualności

Tarcza antykryzysowa dla branży narciarskiej

21:36, 23.11.2020;   autor: msies;   źródło: PAP, IAR

Rzecznik rządu Piotr Müller powiedział w TVP Info, że decyzja o wyznaczeniu ferii w tym samym terminie dla wszystkich województw ma zmniejszyć liczbę zakażeń koronawirusem. Takie zalecenia mieli przedstawić profesorowie z rady medycznej ds. epidemiologicznych.


Podziel się:   Więcej

Rzecznik rządu pytany był w TVP Info o kwestię zamknięcia stoków narciarskich. Jak zaznaczył, w projekcie rozporządzenia dotyczącego obostrzeń nie było decyzji o zamknięciu stoków. – Faktycznie padła deklaracja ze strony wicepremiera Jarosława Gowina, że raczej powinny być zamknięte. Dzisiaj trwała długa dyskusja z branżą turystyczna. GIS ma przygotować wytyczne sanitarne w tym zakresie i wszystko wskazuje na to, że jednak zdecydujemy się na to, aby zostało tak, jak w projekcie rozporządzenia, że stoki nie będą zamykane - podkreślił Müller.

Zaznaczył, że w tym samym czasie zamknięte będą jednak hotele. – Natomiast jest kwestią do zdecydowania, i raczej idzie w tym kierunku, żeby zostawić otwarte stoki dla tych, którzy mają najbliżej, którzy mieszkają w pobliżu tych stoków - powiedział rzecznik rządu.

Müller zapewnił, że m.in. branża turystyczna będzie mogła liczyć „na szerokie wsparcie” rządowe. – Wszystkie podmioty gospodarcze, które są objęte restrykcjami, mogą skorzystać z tarczy antykryzysowej - dodał.

Jak podkreślił rzecznik rządu, w tej chwili już obowiązują przepisy dotyczące zwolnienia ze składek ZUS, uruchomiane zostało też postojowe. – Kolejne elementy z Polskiego Funduszu Rozwoju zostaną uruchomione niezwłocznie po tym, jak Komisja Europejska zaakceptuje to (...), bo to jest rodzaj pomocy publicznej dlatego musi to przejść specjalną procedurę, ale to powinien być przełom grudnia i stycznia – poinformował.

Rządową pomocą mają zostać objęte wszystkie branże objęte restrykcjami. Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział, że przerwa zimowa potrwa od 4 stycznia do 17 stycznia, a organizowanie wyjazdów feryjnych będzie zakazane.

„Liczymy, że ograniczenia w przemieszczaniu się w okresie świątecznym nie będą konieczne”

Kalendarz transmisji

Styczeń 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
     1 2 3
 4 5 6 7 8 9 10
 11 12 13 14 15 16 17
 18 19 20 21 22 23 24
 25 26 27 28 29 30 31
20-01-2021
brak zaplanowanych transmisji
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych