zaloguj się
Dostępność

 
Strona główna » Aktualności

„Taśmy »Gazety Wyborczej«  to odgrzewany kotlet”

21:48, 04.03.2021;   autor: elolc;   źródło: PAP

Materiał „Gazety Wyborczej” dotyczący Daniela Obajtka jest niepoważny, to odgrzewany kotlet. Mam nadzieję, że sąd potwierdzi, że tezy „GW” są nieuprawnione - ocenił wicepremier, minister aktywów państwowych Jacek Sasin.


Podziel się:   Więcej

Sasin pytany w TVP Info o publikacje „Gazety Wyborczej” dotyczące prezesa PKN Orlen Daniela Obajtka, odparł, że to materiał niepoważny. „Według mojego odczucia z tego względu, że jest to odgrzewany kotlet. »Gazeta Wyborcza«  i w ślad za nią politycy opozycji sięgają do nagrań sprzed kilkunastu lat. Nie wiem, na ile te nagrania są w ogóle wiarygodne, jakiego okresu dotyczą, bo trudno się zorientować” - mówił szef MAP.

Zdaniem Sasina, „zmasowany i skoordynowany atak” na Daniela Obajtka, to efekt rozwoju PKN Orlen, konsolidacji Orlenu z Energą i Lotosem.

Mnie osobiście nie dziwi ten wściekły atak na prezesa Daniela Obajtka. Ja się właściwie go spodziewałem - stwierdził szef MAP.

Nawiązał również do złożenia pozwu przez Daniela Obajtka, który domaga się od „Gazety Wyborczej” przeprosin, zaprzestania naruszania dóbr osobistych, usunięcia materiałów zawierających nieprawdę i wpłaty 200 tys. zł na Polskie Stowarzyszenie Syndrom Tourette'a.

Mam nadzieję, że sąd tutaj też potwierdzi, że te tezy, które +Gazeta Wyborcza+ stawia są tezami nieuprawnionymi - mówił Sasin.

Szef MAP pytany o wątpliwości opozycji dotyczące prawdziwych wyników PKN Orlen stwierdził, że „można twierdzić, że ziemia jest płaska”. - Liczby nie kłamią, to są twarde dane, sprawdzane przez niezależnych audytorów - powiedział Sasin.


Prezydent Duda o Orlen Teamie: to jest wejście na arenę światową
  
Gazeta napisała, że w czasach, gdy Obajtek był wójtem Pcimia (był nim w latach 2006-15, od 2007 r. jest też członkiem PiS), chciał wykończyć firmę swojego wuja. Choć jako samorządowiec nie mógł tego zrobić, kierował z tylnego siedzenia konkurencyjną spółką TT Plast. Potem skłamał w tej sprawie przed sądem - podała „GW”. Według dziennika, dowodem na to są nagrania rozmów Obajtka, którymi dysponuje; padają na nich wulgaryzmy, także pod adresem wuja.

W środę „GW” napisała, że ujawnia nowe nagrania, które mają potwierdzać, że Obajtek - jako wójt Pcimia - wydawał dyrektorowi handlowemu firmy TT Plast o imieniu Szymon polecenia, jak zdobywać kontrahentów, dyktował ceny i marże - de facto kierował spółką.

Co więcej, jak podkreśla „GW”, zeznając przed sądem w grudniu 2014 r. Obajtek skłamał pod przysięgą, że nie miał żadnych kontaktów biznesowych z TT Plast. To był proces o wyłudzenie unijnych dotacji przez jego wuja Romana Lisa, współwłaściciela konkurencyjnej spółki Elektroplast, z którym Obajtek był skonfliktowany.

Po ubiegłotygodniowej publikacji gazety, spółka PKN Orlen wydała oświadczenie. „Stawiane w artykule tezy, niemające potwierdzenia w faktach, a oparte na nagraniach, których pochodzenia, integralności, czasu i okoliczności utrwalenia nie sposób stwierdzić, uderzają w wizerunek PKN Orlen jak również naruszają dobre imię prezesa Daniela Obajtka. Publikacja ma na celu zdyskredytowanie prezesa zarządu spółki w momencie, gdy prowadzone są kluczowe inwestycje rozwojowe i procesy akwizycyjne” - napisano.


Na stacjach PKN Orlen rabat dla żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej
  

Kalendarz transmisji

Kwiecień 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
    1 2 3 4
 5 6 7 8 9 10 11
 12 13 14 15 16 17 18
 19 20 21 22 23 24 25
 26 27 28 29 30  
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych