zaloguj się
Dostępność

 
Strona główna » Aktualności

Telekonferencja przewodniczących parlamentów Grupy Wyszehradzkiej

10:04, 12.01.2021;   autor: akune;   źródło: PAP, Twitter

We wtorek rano rozpoczęła się telekonferencja przewodniczących parlamentów państw Grupy Wyszehradzkiej z udziałem marszałków Sejmu i Senatu – Elżbiety Witek i Tomasza Grodzkiego. Szukamy różnych form i możliwości współpracy – przekazała marszałek Sejmu.


Podziel się:   Więcej

Początkowo spotkanie to – jak poinformowała wicedyrektor Centrum Informacyjnego Senatu Anna Godzwon – miało się odbyć w październiku ub. roku na Zamku Książ. Zostało jednak odwołane z powodu drugiej fali pandemii.

Spotkanie w formule online rozpoczęło się we wtorek rano, jego współgospodarzami są marszałek Sejmu Elżbieta Witek i marszałek Senatu Tomasz Grodzki.

Zaplanowano dwie sesje, podzielone na cztery panele.

„Mimo trudności związanych z pandemią COVID-19, nie rezygnujemy z wydarzeń zaplanowanych w ramach polskiej prezydencji. Szukamy różnych form i możliwości współpracy” – napisała we wtorek rano na Twitterze Witek.

Marszałek Grodzki ma prowadzić dwa z czterech paneli – poinformowała Godzwon. Będzie to panel o współpracy regionalnej w walce z kryzysem gospodarczym i społecznym, wywołanym przez COVID-19, oraz panel „V4 wobec aktualnych wyzwań w polityce zagranicznej". Panele będą też poświęcone migracji oraz tworzeniu „nowego zielonego ładu”.Premier: V4 chce pomóc Unii Europejskiej w jej zmianach
Po zakończeniu spotkania, około godz. 12, planowana jest wspólne oświadczenie dla prasy Elżbiety Witek i Tomasza Grodzkiego.

W spotkaniu biorą udział przewodniczący obu izb parlamentu polskiego i czeskiego, a także przewodniczący parlamentów słowackiego i węgierskiego (w krajach tych parlament jest jednoizbowy).Marszałkowie Sejmu i Senatu wezmą udział w spotkaniu szefów parlamentów V4

Kalendarz transmisji

Styczeń 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
     1 2 3
 4 5 6 7 8 9 10
 11 12 13 14 15 16 17
 18 19 20 21 22 23 24
 25 26 27 28 29 30 31
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych