zaloguj się
Dostępność

 
Strona główna » Aktualności

Terlecki, Czerwińska i Latos będą reprezentować PiS na wtorkowym spotkaniu u premiera

14:07, 24.01.2022;   autor: kawi;   źródło: PAP

Szef klubu PiS Ryszard Terlecki, rzeczniczka ugrupowania Anita Czerwińska oraz szef sejmowej komisji zdrowia Tomasz Latos będą reprezentować Prawo i Sprawiedliwości podczas wtorkowego spotkania u premiera Mateusza Morawieckiego ws. COVID-19 - przekazała PAP Czerwińska.


Podziel się:   Więcej

Premier Morawiecki w weekend skierował zaproszenie do przewodniczących klubów, kół parlamentarnych oraz szefów partii politycznych na wspólne spotkanie dotyczące dalszej walki z pandemią COVID-19.

„Wierzę, że (spotkanie) będzie owocne i pozwoli nam na podjęcie kolejnych najlepszych możliwych decyzji dotyczących zdrowia i życia wszystkich Polek i Polaków” - oświadczył premier w mediach społecznościowych.

Rzeczniczka ugrupowania Anita Czerwińska przekazała PAP, że wraz z szefem klubu Ryszardem Terleckim oraz szef sejmowej komisji zdrowia Tomasz Latos będą reprezentować PiS na wtorkowym spotkaniu.

Szrot: Prezydentowi zależy, by Polacy dostali rzetelną informację o ewentualnych podsłuchach
W opublikowanej w ubiegłym tygodniu przez MZ strategii walki z COVID-19, opracowanej na piątą falę pandemii zapisano, że to, co obecnie jest priorytetem - a co w dużej mierze wynika ze specyfiki przebiegu zakażenia odmianą omikron, jaką jest szybszy rozwój choroby - to przede wszystkim: wzmacnianie i promowanie znaczenia szczepień ochronnych oraz zwiększenie dostępności testów na COVID-19.

Zgodnie ze strategią wdrażane mają być rozwiązania wzmacniające opiekę ambulatoryjną, czyli przeznaczoną dla pacjentów we wczesnym stadium choroby lub po przebytej chorobie, których leczenie nie wymaga hospitalizacji. Wśród priorytetów jest także zwiększanie bazy dla leczenia szpitalnego. Aktualne - jak podkreślono w dokumencie - pozostają m.in. zasady zachowania dystansu społecznego, stosowania dezynfekcji i noszenia maseczek w przestrzeniach zamkniętych.

Terlecki: Projekt Hoca będzie procedowany w tym tygodniu na posiedzeniu Sejmu

Kalendarz transmisji

PnWtŚrCzPtSoNd
       1
 2 3 4 5 6 7 8
 9 10 11 12 13 14 15
 16 17 18 19 20 21 22
 23 24 25 26 27 28 29
 30 31     
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych