zaloguj się
Dostępność

 
Strona główna » Aktualności

Terlecki: Damy Solidarnej Polsce „po łapkach”

12:22, 01.03.2021;   autor: elolc;   źródło: PAP

Posłowie Solidarnej Polski podczas ostatniego posiedzenia Sejmu pokazali nam figę, przyjmujemy to do wiadomości, będziemy działać konsekwentnie - stwierdził wicemarszałek Sejmu i szef klubu PiS Ryszard Terlecki.


Podziel się:   Więcej

Dziennikarze zapytali Terleckiego o głosowanie podczas ostatniego posiedzenia Sejmu, gdy wbrew stanowisku PiS, Solidarna Polska zagłosowała wraz z opozycją za dołączeniem do porządku obrad informacji wicepremiera Piotra Glińskiego ws. procedury przyznawania rekompensat w ramach Funduszu Wsparcia Kultury.

" - Nie wiedzieliśmy, że tak będzie, pokazali nam figę, przyjmujemy to do wiadomości, będziemy działać konsekwentnie - powiedział Terlecki. Dopytywany, co konkretnie PiS zrobi, powiedział: „damy po łapkach”.

Pytany czy możliwe są wcześniejsze wybory, Terlecki ocenił, że to „mało prawdopodobne, bo nikt ich nie chce”. Myślę, że opozycja ich bardziej nie chce niż my - dodał wicemarszałek.

- Na razie mamy większość, ostatnie posiedzenie Sejmu pokazało, że wprawdzie możliwe są pewne potknięcia, ale myślę, że do następnego posiedzenia Sejmu sobie z tym poradzimy - powiedział Terlecki.


https://www.tvpparlament.pl/aktualnosci/glinski-rzad-stara-sie-rozwiazywac-problemy-a-na-sali-sejmowej-slyszymy-inwektywy/47480759
Pytany o sprawę prezesa Orlenu Daniela Obajtka zaznaczył, że „to są jakieś stare historie”.

„Gazeta Wyborcza” napisała w piątek, że Daniel Obajtek, w czasach, gdy był wójtem Pcimia, „chciał wykończyć firmę swojego wuja”. „Choć jako samorządowiec nie mógł tego zrobić, kierował z tylnego siedzenia konkurencyjną spółką. Potem skłamał w tej sprawie przed sądem” - podała GW. Gazeta przekonuje, że dowodem na to są nagrania rozmów Obajtka, którymi dysponuje.

Biuro prasowe PKN Orlen przekazało, że stawiane w artykule GW pt. „Taśmy Obajtka” tezy, niemające potwierdzenia w faktach, a oparte na nagraniach, których pochodzenia, integralności, czasu i okoliczności utrwalenia nie sposób stwierdzić, uderzają w wizerunek PKN Orlen, jak również naruszają dobre imię Daniela Obajtka.

Terlecki zapowiedział też, że niebawem marszałek Sejmu ogłosi termin na zgłaszanie kandydatów na Rzecznika Praw Obywatelskich.


https://www.tvpparlament.pl/aktualnosci/terlecki-zjednoczona-prawica-nadal-ma-spokojna-wiekszosc/52490977
 

Kalendarz transmisji

Kwiecień 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
    1 2 3 4
 5 6 7 8 9 10 11
 12 13 14 15 16 17 18
 19 20 21 22 23 24 25
 26 27 28 29 30  
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych