zaloguj się
Dostępność
 
Strona główna » Aktualności

Terlecki i Czerwińska będą reprezentować PiS na spotkaniu u premiera

10:28, 29.11.2021;   autor: akune;   źródło: PAP

Prawo i Sprawiedliwość na poniedziałkowym spotkaniu u premiera Mateusza Morawieckiego będzie reprezentowane przez szefa klubu, wicemarszałka Sejmu Ryszarda Terleckiego oraz rzeczniczkę ugrupowania Anitę Czerwińską.


Podziel się:   Więcej

Premier Morawiecki na poniedziałek na godz. 15.00 zaprosił przedstawicieli klubów i kół parlamentarnych, by porozmawiać o zagrożeniach geopolitycznych pochodzących ze wschodu.

Klub PiS na spotkaniu u premiera będzie reprezentowany przez marszałka Terleckiego oraz przeze mnie – zapowiedziała Czerwińska.

Rzecznik rządu Piotr Müller informując o spotkaniu zwrócił uwagę, że sytuacja geopolityczna jest niezwykle trudna. „Potwierdzają to konkluzje z rozmów z przywódcami europejskimi, z którymi spotkał się premier Mateusz Morawiecki” – podał na Twitterze.

Szef rządu w minionym tygodniu odbył serię spotkań z europejskimi liderami, z którymi rozmawiał o aktualnych zagrożeniach geopolitycznych, w tym sytuacji na polsko-białoruskiej granicy.Premier Morawiecki spotka się z klubami i kołami parlamentarnymi
Premier Morawiecki swój objazd po Europie rozpoczął w minioną niedzielę i do piątku odwiedził dziewięć stolic i spotkał się z 11 europejskimi przywódcami, m.in. premierem Wielkiej Brytanii Borisem Johnsonem, prezydentem Francji Emmanuelem Macronem oraz kanclerz Niemiec Angelą Merkel.

Na granicach UE i Białorusi trwa kryzys, od czasu, gdy na wiosnę gwałtownie wzrosła liczba prób nielegalnego przekroczenia granicy białoruskiej z Litwą, Łotwą i Polską przez migrantów z krajów Bliskiego Wschodu, Afryki i innych regionów. UE i państwa członkowskie podkreślają, że to efekt celowych działań reżimu Alaksandra Łukaszenki, który instrumentalnie wykorzystuje migrantów, w odpowiedzi na sankcje.


Premier Morawiecki spotka się w poniedziałek z przedstawicielami klubów opozycyjnych

Kalendarz transmisji

Październik 2022
PnWtŚrCzPtSoNd
      1 2
 3 4 5 6 7 8 9
 10 11 12 13 14 15 16
 17 18 19 20 21 22 23
 24 25 26 27 28 29 30
 31      
02-10-2022
brak zaplanowanych transmisji
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych