zaloguj się
Dostępność

 
Strona główna » Aktualności

Terlecki: Kolejne spotkanie prezydium rządu po konsultacjach z własnymi środowiskami politycznymi

10:29, 23.02.2021;   autor: kawi;   źródło: PAP

Szef klubu PiS Ryszard Terlecki poinformował, że w przyszłym tygodniu odbędzie się kolejne spotkanie liderów Zjednoczonej Prawicy, a odbędzie się ono po konsultacjach polityków z własnymi środowiskami politycznymi.


Podziel się:   Więcej

W poniedziałek w KPRM odbyło się spotkanie prezydium rządu z udziałem m.in. premiera, wicepremierów, ministra sprawiedliwości i szefa klubu PiS Ryszarda Terleckiego.

Terlecki w rozmowie z dziennikarzami w Sejmie przekazał ustalenia poniedziałkowego spotkania. - Omówiliśmy dotychczasową współpracę. Rozmawialiśmy o Nowym Ładzie, rozmawialiśmy o przyszłości i umówiliśmy się, że w przyszłym tygodniu - po konsultacjach z własnymi środowiskami politycznymi - spotkamy się znowu - mówił.

Jak dodał, poniedziałkowe spotkanie było spotkaniem prezydium rządu, a nie Radą Koalicji.

Pytany, czy w trakcie rozmów zostały poruszone tematy dotyczące wycofania rekomendacji ze strony Porozumienia dla ministra i dwóch wiceministrów, a także dymisja wiceszefa MAP, polityka Solidarnej Polski Janusza Kowalskiego, Terlecki odparł: „Nie było to wczoraj jakiś szczególnym przedmiotem rozmów”.

Plany inwestycyjne, projekty innowacyjne


Zgodnie z zapowiedzią premiera Mateusza Morawieckiego program „Nowy Polski Ład” będzie zawierał przede wszystkim plany inwestycyjne, ale także propozycje dotyczące wielu dziedzin życia społecznego oraz gospodarczego w czasie po pandemii. W ramach programu rząd - jak informował Morawiecki - zaproponuje cały szereg projektów infrastrukturalnych i innowacyjnych.

W minionym tygodniu zdymisjonowany został wiceszef resortu aktywów państwowych, polityk Solidarnej Polski Janusz Kowalski. W wydanym w sobotę oświadczeniu Solidarna Polska negatywnie oceniła odwołanie Kowalskiego i stwierdziła, że nastąpiło to wbrew umowie koalicyjnej zawartej w ramach Zjednoczonej Prawicy.

13 lutego ten sąd koleżeński Porozumienia zdecydował o wykluczeniu z partii ośmiu członków, w tym trzech posłów; wśród wyrzuconych z ugrupowania są m.in. wiceminister funduszy i polityki regionalnej Jacek Żalek, wiceminister aktywów państwowych Zbigniew Gryglas, minister-członek RM Michał Cieślak i Włodzimierz Tomaszewski. Powodem tej decyzji było także wielokrotne łamanie statutu partii.

Przedstawiciele Porozumienia poinformowali, że Żalkowi, Gryglasowi i Cieślakowi cofnięte zostały rekomendacje do zasiadania w rządzie Mateusza Morawieckiego.

Terlecki po spotkaniu prezydium rządu: Koalicja trwa

Kalendarz transmisji

Kwiecień 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
    1 2 3 4
 5 6 7 8 9 10 11
 12 13 14 15 16 17 18
 19 20 21 22 23 24 25
 26 27 28 29 30  
11-04-2021
brak zaplanowanych transmisji
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych