zaloguj się
Dostępność
 
Strona główna » Aktualności

Terlecki: Letnia ofensywa PiS, to nie jest kampania wyborcza

21:51, 04.07.2022;   autor: msies;   źródło: PAP

Letnia ofensywa PiS, to nie jest kampania wyborcza. Jest to raczej taki przedbieg przed jesiennym sezonem politycznym, który będzie już bardzo gorący – powiedział w poniedziałek wicemarszałek Sejmu, szef klubu PiS Ryszard Terlecki.


Podziel się:   Więcej

– Trzeba pamiętać, że mamy za sobą okres pandemii, kiedy nie mieliśmy kontaktu z naszymi zwolennikami, naszymi wyborcami i potencjalnymi wyborcami. To trzeba nadrobić i stąd taka letnia ofensywa PiS, która zbiega się też z pewną reorganizacją struktur – powiedział Terlecki w TV Republika pytany o ostatnią aktywność partii i spotkania jej liderów, w tym prezesa Jarosława Kaczyńskiego, z mieszkańcami Polski.

Jak dodał teraz te struktury partyjne „sprawdzą się w takiej akcji przypominającej trochę kampanię wyborczą, ale to oczywiście nie jest kompania wyborcza”. – To jest raczej taki przedbieg przed jesiennym sezonem politycznym, który myślę, będzie już bardzo gorący, bo to będzie już rzeczywiście rok do wyborów – powiedział Terlecki.

Zaznaczył, że do wyborców Zjednoczona Prawica będzie starała się dotrzeć z przekazem „dobry rząd na trudne czasy”. – To jest takie hasło na lato tego roku. Opozycja zajmuje się zaś głównie sobą. Wciąż trwa spór, czy będzie jedna lista, czy dwie, czy pięć – ocenił.
– My staramy się pokazać to, co się nam udało zrobić, szczerze przyznajemy się do tego, czego się zrobić nie udało i co jest przed nami i mówimy, że są pewne zadania, które musimy wykonać w ciągu tego troszkę więcej niż roku do wyborów. Sprawą numer jeden w tej chwili, o którą pytają wyborcy, to jest kwestia inflacji, czyli drożyzny, choć dzieje się to na tle strasznej wojny na Ukrainie, która ma na tą inflację i drożyznę ogromny wpływ – mówił Terlecki.

Jak podkreślił „musimy więc w ciągu tego roku pokonać inflację i to jest oczywiste, bo inaczej wyborcy będą rozczarowani”.

Prezes PiS Jarosław Kaczyński podczas konwencji swojego ugrupowania na początku czerwca ogłosił „mobilizację PiS i całej Zjednoczonej Prawicy” i zapowiedział objazd kraju. Z kolei w końcu czerwca Komitet Polityczny PiS podjął decyzję o zaakceptowaniu nowej struktury okręgowej partii, powołano też 16 tzw. opiekunów województw, którzy będą nadzorować przebieg zmian strukturalnych w PiS.

Kalendarz transmisji

Sierpień 2022
PnWtŚrCzPtSoNd
 1 2 3 4 5 6 7
 8 9 10 11 12 13 14
 15 16 17 18 19 20 21
 22 23 24 25 26 27 28
 29 30 31    
18-08-2022
brak zaplanowanych transmisji
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych