zaloguj się
Dostępność

 
Strona główna » Aktualności

Terlecki: Nie powiedziałbym, że premier jest słabszy

10:40, 27.10.2021;   autor: ansa;   źródło: PAP

Nie powiedziałbym, że premier Mateusz Morawiecki jest słabszy – stwierdził szef klubu PiS, wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki pytany w środę o zmiany dokonane w składzie rządu.


Podziel się:   Więcej

Prezydent Andrzej Duda powołał we wtorek nowych ministrów. Dotychczasowy minister rolnictwa Grzegorz Puda stanął na czele resortu funduszy i polityki regionalnej. Jego z kolei w resorcie rolnictwa i rozwoju wsi zastąpił – w randze wicepremiera – dotychczasowy szef sejmowej komisji finansów publicznych (w przeszłości m.in. szef Komitetu Stałego Rady Ministrów) Henryk Kowalczyk. Nową minister klimatu, za Michała Kurtykę, została Anna Moskwa (b. wiceminister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej). Ministrem rozwoju i technologii został Piotr Nowak. Przywrócone zostało ponadto Ministerstwo Sportu i Turystyki, które objął Kamil Bortniczuk.

Szef klubu PiS pytany w środę w Sejmie przez dziennikarzy, która frakcja wzmocniła się po tych zmianach odparł: – Zawsze najmocniejsze jest Prawo i Sprawiedliwość, to oczywiste.

Terlecki nie zgodził się z oceną, że zmiany oznaczają osłabienie premiera Mateusza Morawieckiego. – Nie powiedziałbym, że premier jest słabszy, jego minister (Grzegorz Puda - PAP), do którego miał duże uznanie, został ministrem konstytucyjnym tylko w innym resorcie – powiedział.

Szef klubu PiS został też zapytany o wpis b. premier, a obecnie europosłanki PiS Beaty Szydło, która na Twitterze zamieściła zdjęcie z nowym wicepremierem i ministrem rolnictwa Henrykiem Kowalczykiem. – No był bliskim jej oczywiście współpracownikiem i bardzo zasłużonym dla funkcjonowania rządu Beaty Szydło – powiedział Terlecki.

Na pytanie o efekty rozmów koalicyjnych z wiceszefem MON i liderem OdNowy Marcinem Ociepą, Terlecki powiedział, że „tak jak to było do przewidzenia, czyli pozostajemy na tym co dotąd".

Zapytany o wyciek maili szefa KPRM Michała Dworczyka, stwierdził, że nadal nie wiadomo "ile z tego jest prawdziwe, ile jest zmyślone". "To wszystko badają odpowiednie służby" - powiedział Terlecki. "Spokojnie i cierpliwie czekam na to co ustalą służby" - dodał.


Prezydent Andrzej Duda dokonał zmian w składzie Rady Ministrów

Kalendarz transmisji

PnWtŚrCzPtSoNd
       1
 2 3 4 5 6 7 8
 9 10 11 12 13 14 15
 16 17 18 19 20 21 22
 23 24 25 26 27 28 29
 30 31     
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych