zaloguj się
Dostępność

 
Strona główna » Aktualności

Terlecki o sytuacji w ZP: wszystko jest na najlepszej drodze. Informacja jeszcze dzisiaj

11:49, 23.09.2020;   autor: msies;   źródło: PAP

Wszystko jest na najlepszej drodze, ale o tym powiemy dopiero w środę około godz. 15-16 - powiedział w środę szef klubu PiS Ryszard Terlecki, odnosząc się do sytuacji w obozie Zjednoczonej Prawicy.


Podziel się:   Więcej

W środę o godz. 13 w siedzibie Prawa i Sprawiedliwości odbędzie się kolejne spotkanie kierownictwa partii w sprawie przyszłości Zjednoczonej Prawicy. Poprzednie spotkanie odbyło się w poniedziałek, jednak rezultaty rozmów nie zostały przedstawione opinii publicznej.

Dziennikarze w Sejmie zapytali Terleckiego o medialne doniesienia, że osiągnięto porozumienie w obozie rządzącym i kryzys polityczny zostanie zażegnany.

"O tym powiemy dopiero gdzieś ok. godz. 15-16" - powiedział Terlecki. Pytany, czy wszystko jest na dobrej drodze odparł: "Tak, najlepszej".

Po poniedziałkowym spotkaniu rzeczniczka PiS Anita Czerwińska poinformowała na Twitterze, że podjęto decyzje o "zdecydowanych rozstrzygnięciach". Dodała, że o szczegółach PiS poinformuje "w stosownym czasie". Rozmowy dotyczyły przyszłości Zjednoczonej Prawicy i dalszej obecności w rządzie polityków Porozumienia i Solidarnej Polski.

W poniedziałek doszło również do rozmów prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego z liderem SP, ministrem sprawiedliwości Zbigniewem Ziobrą. Jak poinformowała PAP rzeczniczka PiS, J. Kaczyński przedstawił warunki dalszego trwania koalicji liderowi Solidarnej Polski. We wtorek natomiast w siedzibie PiS doszło do spotkania J. Kaczyńskiego z szefem Porozumienia Jarosławem Gowinem. W spotkaniu brał udział również premier Mateusz Morawiecki.