zaloguj się
Dostępność
 
Strona główna » Aktualności

Terlecki o współpracy w ZP: Trudna, ale trwa

11:12, 07.12.2022;   autor: msies;   źródło: PAP

Współpraca Solidarnej Polski i PiS jak dotąd jest trudna, ale trwa, więc to jest najważniejsze i myślę, że tak będzie - powiedział w środę dziennikarzom wicemarszałek Sejmu i szef klubu PiS Ryszard Terlecki.


Podziel się:   Więcej

Terlecki został zapytany w Sejmie przez dziennikarzy, jak oceniłby współpracę Solidarnej Polski i PiS. – Jak dotąd jest trudna, ale trwa, więc to jest najważniejsze i myślę, że tak będzie – odpowiedział.

Dopytywany czy „małżeństwa z rozsądku są najlepsze”, odparł: – Ja tu mam pewne wątpliwości, ale cierpliwie znoszę różne afronty.
Dworczyk: Mam nadzieję, że ZP będzie funkcjonować w niezmienionym kształcie

Pytania bez odpowiedzi


Terlecki nie odpowiedział na pytanie, czy z przekonaniem będzie głosował za pozostaniem szefa Solidarnej Polski Zbigniewa Ziobro na funkcji ministra sprawiedliwości.

Nie chciał też powiedzieć, czy sprawa Ziobry i SP będzie omawiana na środowym posiedzeniu komitetu politycznego PiS.

W połowie listopada kluby KO i Lewicy oraz koło Polska 2050 złożyły w Sejmie kolejny wniosek o wyrażenie wotum nieufności wobec ministra Ziobry. Szef klubu KO Borys Budka, uzasadniając wniosek mówił, że to "powiedzenie: sprawdzam, dla tych wszystkich, którzy mówią dziś, jak bardzo potrzebne są pieniądze z funduszy europejskich". Przekonywał, że w tej chwili "jedyną blokadą środków europejskich dla Polski jest weto, które zgłasza Ziobro".

Szef sejmowej komisji sprawiedliwości Marek Ast (PiS) zapowiedział, że na poniedziałek 12 grudnia zwołał posiedzenie komisji, które będzie poświęcone zaopiniowaniu wniosku opozycji o wyrażenie wotum nieufności wobec ministra sprawiedliwości.


Premier: Byłoby błędem, gdyby jedność Zjednoczonej Prawicy została naruszona

Kalendarz transmisji

PnWtŚrCzPtSoNd
   1 2 3 4 5
 6 7 8 9 10 11 12
 13 14 15 16 17 18 19
 20 21 22 23 24 25 26
 27 28     
05-02-2023
brak zaplanowanych transmisji
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych