zaloguj się
Dostępność

 
Strona główna » Aktualności

Terlecki: Pandemia zmonopolizowała działania służby zdrowia

10:47, 09.03.2021;   autor: kawi;   źródło: PAP

Pandemia wszędzie zmonopolizowała działania służby zdrowia; uczymy się zawsze na tym, co się dzieje, także na błędach - powiedział we wtorek wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki (PiS) pytany o zalecenie NFZ ws. ograniczenia planowych świadczeń.


Podziel się:   Więcej

W poniedziałek wieczorem NFZ poinformowało, że „w związku z rozwojem epidemii, na polecenie ministra zdrowia, centrala NFZ zaleca ograniczenie do niezbędnego minimum lub czasowe zawieszenie udzielania świadczeń wykonywanych planowo”.

Terlecki powiedział dziennikarzom w Sejmie, że na temat zaleceń NFZ trzeba rozmawiać z Ministerstwem Zdrowia. - My patrzymy na to jak pacjenci (...) którzy korzystają ze służby zdrowia - zaznaczył. Na uwagę, że zawieszenie zabiegów w wielu przypadkach może oznaczać dramaty pacjentów, Terlecki odparł: „To jest dramat, oczywiście, to na całym świecie się dzieje”.

- Pandemia zmonopolizowała działania służby zdrowia wszędzie - stwierdził Terlecki.

Dopytywany, czy może rząd wyciągnął za mało wniosków z drugiej fali epidemii, odparł: „Uczymy się zawsze na tym, co się dzieje, także na błędach” - powiedział Terlecki. Zaznaczył, że cały czas trzeba „obserwować sytuację i dostosowywać się”.

NFZ wyjaśnił, że ograniczenie udzielania świadczeń nie powinno dotyczyć planowej diagnostyki i leczenia chorób nowotworowych.

Dodatkowo - jak wskazał fundusz - przy ograniczeniu lub zawieszeniu udzielania świadczeń należy wziąć pod uwagę przyjęty plan leczenia oraz wysokie prawdopodobieństwo pobytu pacjenta po zabiegu w oddziale anestezjologii i intensywnej terapii.

Kalendarz transmisji

Kwiecień 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
    1 2 3 4
 5 6 7 8 9 10 11
 12 13 14 15 16 17 18
 19 20 21 22 23 24 25
 26 27 28 29 30  
11-04-2021
brak zaplanowanych transmisji
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych