zaloguj się
Dostępność

 
Strona główna » Aktualności

Terlecki: Piątkowe posiedzenie Sejmu będzie przesunięte

14:53, 03.08.2020;   autor: akune, msies;   źródło: PAP

– Piątkowe posiedzenie Sejmu, na którym posłowie mieli zająć się przede wszystkim stanowiskami Senatu do różnych ustaw, zostanie przesunięte; w poniedziałek wieczorem Prezydium Sejmu ustali nowy termin posiedzenia – powiedział wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki.


Podziel się:   Więcej

Terlecki w rozmowie potwierdził, że posiedzenie Sejmu zaplanowane na 7 sierpnia zostanie przesunięte. – Dziś wieczorem będzie Prezydium Sejmu i ono ustali termin posiedzenia Sejmu – powiedział wicemarszałek.

Jak dodał, przesunięcie posiedzenie Sejmu wynika z odwołania obrad Senatu, które miały odbyć się w tym tygodniu (4-7 sierpnia). Posłowie w piątek mieli zajmować się przede wszystkim stanowiskami Senatu wobec szeregu ustaw.

Marszałek Senatu Tomasz Grodzki poinformował w niedzielę PAP, że posiedzenie Senatu zaplanowane na 4-7 sierpnia, zostało przesunięte na 11-13 sierpnia. Powodem jest choroba senatora Koalicji Polskiej-PSL Jana Filipa Libickiego, który jest zakażony koronawirusem.


Grodzki: Posiedzenie Senatu przełożone o tydzień. Powodem choroba Libickiego

Na 6 sierpnia marszałek Sejmu Elżbieta Witek zwołała Zgromadzenie Narodowe, które zbierze się w Sejmie. Przed Zgromadzeniem Andrzej Duda złoży przysięgę obejmując urząd prezydenta na drugą kadencję.

Jak pierwszy informację o przesunięciu obrad Sejmu podał Onet.


Wieczorem Prezydium Sejmu i Konwent Seniorów ws. posiedzania Izby
„Nie ma planów zmiany przebiegu Zgromadzenia Narodowego, będą wszystkie możliwe zabezpieczenia”

– Nie są planowane zmiany w organizacji i przebiegu czwartkowego Zgromadzenia Narodowego w Sejmie, będą zachowane wszystkie możliwe środki bezpieczeństwa, takie jak maseczki ochronne – powiedział wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki.

Terlecki pytany przez PAP czy w związku z wykryciem koronawirusa u senatora Jana Filipa Libickiego planowane są zmiany w organizacji i przebiegu Zgromadzenia Narodowego w Sejmie, przed którym prezydent Andrzej Duda złoży w czwartek przysięgę, odparł: „Nie. Będą oczywiście wszystkie możliwe zabezpieczenia tak, żeby posłowie wchodzili, wychodzili bezpiecznie, będą w maskach, także to wszystko będzie zabezpieczone”.

Dopytywany, czy nie jest brana pod uwagę zmiana miejsca czy ograniczenie liczby parlamentarzystów na sali plenarnej Sejmu i przeniesienie części posłów i senatorów np. do Sali Kolumnowej wicemarszałek odparł, że nie. Wskazał, że na Sali Kolumnowej będą miejsca dla gości.


Andrzej Duda złoży w czwartek przysięgę przed Zgromadzeniem Narodowym i wygłosi orędzie
Zakażenie wśród senatorów; zmiana terminu obrad Senatu

Marszałek Senatu Tomasz Grodzki poinformował w niedzielę, że posiedzenie Senatu zaplanowane na 4-7 sierpnia, zostało przesunięte na 11-13 sierpnia. Powodem jest choroba senatora Koalicji Polskiej-PSL Jana Filipa Libickiego, który jest zakażony koronawirusem.

Według wstępnego harmonogramu posiedzenia Sejmu, 7 sierpnia posłowie mieli zająć się m.in. stanowiskiem Senatu do zmian w ustawie w celu zapewnienia funkcjonowania ochrony zdrowia w związku z epidemią Covid-19 oraz po jej ustaniu; stanowiskiem ws. noweli ustawy o wspieraniu obszarów wiejskich. Sejm miał również rozpatrzeć uchwałę Senatu ws. noweli niektórych ustaw w związku z promocją prozdrowotnych wyborów konsumentów.

Sejm miał też głosować nad zmianami w ustawie o szczególnych zasadach usuwania skutków prawnych decyzji reprywatyzacyjnych dotyczących nieruchomości warszawskich, wydanych z naruszeniem prawa oraz ustawy o gospodarce nieruchomościami.

We wstępnym porządku obrad było też głosowanie nad uchwałą komisji dot. sprawozdania o działalności Rady Mediów Narodowych w 2019 r. oraz dot. sprawozdania Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji z działalności w ub.r. Posłowie mieli też wysłuchać informacji o działalności Rzeczniczka Praw Obywatelskich oraz o stanie przestrzegania wolności i praw człowieka i obywatela w 2019 r.

Kalendarz transmisji

Wrzesień 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
  1 2 3 4 5 6
 7 8 9 10 11 12 13
 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27
 28 29 30    
24-09-2020
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych
header("X-php: 103");